9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Квітня, 2021

В Україні розробили проєкт нового десантного корабля

 • Державне підприємство “Дослідно – проектний центр кораблебудування” розробив проєкт Середнього десантного корабля “Саламандра” в інтересах морських військових відомств.

  Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Середній десантний корабель розроблений за схожими параметрами, що і СДК проєкту 773, з використанням схожих систем озброєння, але зі значно покращеними характеристиками та збільшеними можливостями. Зазначимо, що у складі Військово-морських сил України наявний СДК проєкту 773 “Юрій Олефіренко”, який може бути замінений кораблем проєкту миколаївських конструкторів.

  Довжина корабля складає 86,9 метра, ширина 10 м, а максимальна осадка – 2,63 м. Максимальна водотоннажність СДК складає 1405 тонн. На десантному кораблі передбачено розміщення 35 моряків, не включаючи наявний десант.

  Завдяки встановленню у якості головної енергетичної установки 2 дизельних двигунів, СДК розвиває швидкість повного ходу у 17 вузлів та здатен пройти на відстань у 3500 морських миль на швидкості 13 вузлів. Автономність СДК “Саламандра” 20 днів.

  На СДК передбачається встановлення РЛС виявлення надводних цілей, навігаційної РЛС, оптико-електронної системи управління стрільбою та облаштування інтегрованого корабельного містка.

  Захист корабля забезпечуватиме 1 30-мм артилерійська установка (можливо АК-630), 2*12,7 кулемета та комплекс ЗРК ближньої дії, що встановлюватиметься перед рубкою. Крім того, під час безпосередньої висади десанту, “Саламандра” застосовуватиме дві установки системи залпового вогню калібру 122-мм в кількості по 20 ракет у кожній. Установки розміщені по центру корабля на палубі, над десантним відсіком. Крім того, проєктанти залишили можливість у зміні наявного озброєння корабля за побажаннями замовника.

  Десантний відсік СДК передбачає розміщення 5 середніх танків або 10 БТР різних типів. Крім того, передбачається розміщення до 100 морських піхотинців у повному спорядженні з супутнім обладнанням.

  Важливою особливістю середнього десантного корабля від миколаївського підприємства, є розміщення на кормі вертолітного майданчика для базування гелікоптера підтримки та розвідки. Ним може стати вертоліт Ка-27 різних модифікацій, що знаходиться на озброєнні ВМС України. Не варто виключати й застосування безпілотних авіаційних комплексів для ведення розвідки.

  Нагадаємо, одним з останніх проєктів «Дослідно-проектного центру кораблебудування» було сімейство катерів для ВМС – «Кайра-150».

  Крім того, миколаївськими фахівцями було спроєктовано комплекс водолазної підготовки в інтересах ВМС України, які виступили ініціаторами в його закупівлі.

  Також ми повідомляли, що Доходи миколаївського Дослідно-проектного центру кораблебудування виросли вдвічі.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів...

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні...

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з доставлення вантажів по Дніпру з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС України відремонтований та модернізований гелікоптер...

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр дослідження...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

  Зараз читають

  «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору для найбільшого в Україні сухого доку (фото)

  Суднобудівний завод «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору сухого доку, який є найбільшим на материковій частині...

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  Дві третини ракето-космічної продукції України імпортували США та Саудівська Аравія

  Про результати господарської діяльності підприємств, що входять до складу Державного космічного агентства України у 2020 році повідомив...

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують...