9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Серпня, 2024

В Україні розробляють причіпну гармату

В Україні ведеться розробка причіпної гармати.

Про це заявив начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Сергій Баранов в інтерв’ю проєкту KYIV NOT KIEV, передає Промисловий Портал.

Так він відповів на питання того чи ведеться в Україні розробка нових артилерійських установок.

“Так, розробляє. Зараз ми працюємо над причіпними гарматами”, – сказав Сергій Баранов.

Наразі це все що було сказано про роботу у цьому напрямку.

Маємо нагадати, що в Україні розробляється та виготовляється самохідна артилерійська установка 2С22 “Богдана” калібру 155-мм. Можна припустити, що саме розроблену для неї гармату планують встановити на лафет. Зрештою, українські військові хвалять дальність “Богдани”.

Самохідна гаубиця «Богдана». Липень 2023. Фото: 57 ОМПБр ЗСУ

Одною з причин такого рішення можуть стати проблеми з наявністю колісного шасі для виготовлення самохідної системи. Так, як мінімум два зразки було виготовлено на шасі МАЗ-6317, яке виготовляється у ворожій країні та не може використовуватися у масовому виробництві. Також виготовлено мінімум один зразок на чеському Tatra T815-7, але замовлення на цю платформу можуть бути розписані на роки вперед, що змушує сповільнити виробництво. Щодо українського шасі КрАЗ, то є сумніви щодо можливості виробництва цього шасі у достатній якості та кількості.

Також варто згадати, що британська компанія BAE Systems розгорне в Україні виробництво 105-мм гаубиці L119, відповідні угоди було підписано 31 серпня 2023 року. Дані системи вже застосовуються українськими військовими.

Оскільки планується локалізація іноземної легкої гаубиці, то можна додати це як аргумент на користь того, що згадана бригадним генералом українська причіпна гармата є саме 155-мм системою, а не 105-мм.

Причіпна гаубиця L119. Фото з відкритих джерел

Додамо, що Україні свого часу розробили дослідну причіпну гармату 152-мм КБА-27. Вона була копією на той час новітньої радянської системи 2А61 “Пат-Б”, яка була прийнята на озброєння у 1991 році та не пішла у серійне виробництво. Розробкою українського варіанту займалося КБ “Артилерійське озброєння”, що встановило гармату на лафет від Д-20 та плаваючий транспортер ПТС-2.

Максимальна дальність стрільби що у радянської розробки, що в українського варіанту складала 15 км.

Однак, досить сумнівно, що згадана Сергієм Барановим гармата матиме калібр 152-мм. Так, у цьому ж інтерв’ю проєкту KYIV NOT KIEV він розповів, що Україна планує відмовитися від артилерії 152-мм калібру та перейти на 155-мм системи.

“Нами розроблено документ “Концепція переозброєння ракетних військ та артилерії”. Ми відмовляємося від 152-го калібру і переходимо на 155-й калібр”, – сказав Сергій Баранов.

Наразі Україна експлуатує велику кількість різноманітних радянських та західних причіпних артилерійських систем. Серед основних радянських зразків можна згадати 122-мм Д-30, 152-мм Д-20, Гіацинт-Б та Мста-Б.

Гармата 152-мм «Гіацинт-Б» 406 ОАБр ВМС під час навчань. Фото: 406 ОАБр
- Advertisement -

Також Україна отримує причіпні гармати від західних партнерів. Так, серед 155-мм систем це французькі TRF1, американські M777 та FH70, які скоріше за все постачалися Італією.

155-мм гаубиця TRF1 військових Франції. Фото: Міноборони США

Артилерія була і залишається визначальним фактором на полі бою. Попри те, що самохідні артсистеми мають перевагу у мобільності та часі розгортання, буксовані гармати залишаються корисними у бойових діях, оскільки вони прості в освоєнні та розгортанні виробництва. Остання перевага може сильно допомогти у нарощуванні виробництва вітчизняної артилерії.

Останні новини:

Зараз читають