9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

В Україні розробляють проект протимінного корабля

Миколаївське державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДП «ДПЦК») завершило науково-дослідну роботу щодо створення перспективного українського протимінного корабля. Шифр теми – «Бурштин».

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Український мілітарний портал.

У рамках проекту «Опрацювання можливості створення корабля протимінної оборони. Обґрунтування вибору тактико-технічних характеристик» підготовлено пропозиції по створенню та опису тактико-технічних вимог до вітчизняного проекту корабля протимінної оборони (ПМО), його архітектури та оснащення. Інженери проаналізували більшість проектів іноземних кораблів цього класу та оцінили їх тактико-технічні характеристики та технічні рішення використані у них. Також досліджувалася можлива частка участі підприємств українського оборонно-промислового комплексу у створенні перспективного корабля.

Роботи велися протягом року в ініціативному порядку та за власні кошти підприємства.

За результатами дослідження оформлено понад 20 окремих звітів з 60 напрямків, серед яких:

• аналіз тенденцій розвитку сучасних кораблів ПМО
• конструкційні матеріали, які використовують
• вибухостійкість та ударостійкість корпусів та механізмів корабля
• фізичні поля кораблів ПМО
• склад озброєння та окремих корабельних комплексів
• енергетичні установки

Також проаналізовано зміст понад 850-ти стандартів (державних, галузевих тощо) з метою визначення можливості їх подальшого використання та достатності для створення кораблів ПМО.

blank
Фото: Український мілітарний портал

(Один із можливих варіантів реалізації перспективного корабля протимінної оборони)
Результати роботи в «закритому режимі», були представлені фахівцям науки, промисловості, міністерства оборони та отримали високу оцінку, що підтверджена відповідними рецензіями.

За словами виконавців науково-дослідної роботи, на сьогодні можна впевнено стверджувати, що в Україні можливо спроектувати та побудувати сучасний корабель ПМО, який буде здатний ефективно виконувати спеціальні завдання кораблів цього підкласу. Для цього фахівцями ДП «ДПЦК» була пророблена українська та міжнародна кооперація, яка дозволить створити цей корабель, при цьому рівень витрат буде значно нижчий ніж при придбанні нового корабля за кордоном.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають