9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Квітня, 2021

В Україні розроблено три нові комплекси пеленгації й радіорозвідки та комплекс боротьби з БПЛА (відео)

 • Вітчизняна компанія НВЦ «Інфозахист» в цьому році представила декілька своїх нових розробок. Серед них: переносний пеленгатор «Пластун РП-3000»,  мобільні комплекси радіомоніторингу «Архонт» та «Хортиця-М», а також комплекс боротьби с БПЛА «Хортиця-Р».

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defense Express.

  Малогабаритна тактична система радіорозвідки «Пластун РП-3000» є новітньою розробкою. Пристрій вдосконалено, враховуючи досвід більш раннього комплексу пеленгації – «Пластун РП-525», який вже має досвід застосування у ЗСУ, у тому числі й під час протидії сучасним засобам, що застосовуються російськими окупаційними силами на Донбасі. Під час розробки спеціалісти з НВЦ «Інфозахист» покращили систему радіорозвідки, враховуючи досвід бойового використання ранньої системи.

  «Пластун-РП-3000» призначено для пеленгування систем зв’язку противника, автоматизованого швидкісного радіомоніторингу, обробки та реєстрації даних перехоплення. В режимі реального часу система обмінюється даними для узгодження інформації про розташування джерел радіовипромінювання та їх характеристиками для формування єдиного розвідувального поля. При цьому «Пластун» є дуже мобільним (переносним), не потребує особливого місця для розгортання та має простий інтерфейс з touchscreen екранами.

  Від попередника «РП-3000» відрізняється зменшенням часу розгортання й кількості блоків та роз’ємів. При цьому, було збільшено час автономної роботи та діапазон роботи станції (від 25 до 3000 МГц). Також було додано декілька нових режимів роботи, можливість з’єднання за допомогою будь-якого каналу зв’язку та ще декілька корисних опцій.

  Малогабаритна тактична система радіорозвідки «Пластун РП-3000». «Зброя та Безпека-2018»

  Така система успішно реалізує виявлення радіомереж та робочих частот тактичної (УКХ), оперативно-тактичної (КХ) ланки, засобів зв’язку та передачі даних малих ДРГ. Вона здатна визначати місцеперебування станцій зв’язку з ППРЧ (основні військові засоби зв’язку) та координати станції РЕБ. Також «Пластун-РП-3000» може фіксувати цифрові канали керування та передачі інформації, місцеперебування літальних апаратів і БПЛА, виявляє способи передачі даних контрбатарейних засобів та реалізує синхронну пеленгацію та демодуляцію частотно-модульованих сигналів.

  Технічні характеристики малогабаритної тактичної системи радіорозвідки «Пластун-РП-3000» / Фото: НВЦ «Інфозахист»

  Модифікація «Пластун РП-3000-МН», що доповнена електромеханічною щоглою висотою 15 метрів, багатофункціональним автоматизованим постом радіорозвідки та комплектами супутникового зв’язку, є базою для більш потужної системи «Архонт».

  Мобільний комплекс радіоелектронної розвідки та пеленгації «Архонт» з транспортуючим автомобілем високої прохідності – Toyota Hilux Pick Up в модифікації Business розгорнутий у польових умовах / Фото: НВЦ «Інфозахист»

  Це багатофункціональна мобільна станція радіорозвідки та пеленгування КХ- та УКХ-діапазону. Вона призначена для оцінки електромагнітного оточення, пошуку, виявлення, експрес-аналізу та визначення пеленгу (або координат при роботі в комплексі з другою станцією) радіовипромінювання.

  Мобільний комплекс радіоелектронної розвідки та пеленгації «Архонт». «Зброя та Безпека-2018»

  Комплекс перевозиться за допомогою легкового автомобіля високої прохідності, який буксирує причеп з обладнанням. «Архонт» є простим у застосуванні, забезпечує впевнену пеленгацію сигналів ППРЧ та високі практичні характеристики в діапазоні роботи військових засобів передачі даних (25–90 МГц), цивільних діапазонах (100–500 МГц), а також діапазонах передачі даних (500–3000 МГц).

  Технічні характеристики мобільного комплексу радіоелектронної розвідки та пеленгації «Архонт» / Фото: НВЦ «Інфозахист»

  Розробка НВЦ «Інфозахист» може працювати як самостійно, так і в складі мережі, куди входять комплекси «Пластун-РП-3000» та «Хортиця-М».

  «Хортиця-М» є найбільш потужним у лінійці компанії мобільним засобом радіо- та радіотехнічної розвідки на автомобільному шасі з високою прохідністю та автономністю.

  Мобільний комплекс радіотехнічної розвідки «Хортиця-М». «Зброя та Безпека-2018»

  Він, здатний забезпечити аналіз радіосигналів, їх демодуляцію та декодування, а також автоматичне визначення координат джерел радіовипромінення. Комплекс забезпечує декодування сигналів цивільних радіостанцій у стандартах DMR, DPMR, NDXN, FLEX, P25, A25, тощо; автоматичне визначення координат та просторової орієнтації засобів комплексу; автоматизоване визначення координат джерел радіовипромінювання; встановлення захищеного з’єднання з аналогічними комплексами зв’язку, дротового з’єднання або за допомогою радіорелейної лінії власного виробництва.

  Технічні характеристики мобільного засобу радіо-, та радіотехнічної розвідки «Хортиця-М» / Фото: НВЦ ««Інфозахист»

  Унікальна розробка НВЦ «Інфозахист» може поєднувати свої можливості працюючи спільно з безпілотними комплексами. Так, компанія випробувала «Хортицю-М» працюючи у тандемі разом з розвідувально-ударним комплексом на базі малого розвідувального БПЛА «DUCKY». У разі сумісного використання та застосування унікальних алгоритмів, що було розроблено компанією, у реальному часі, досягається верифікація отриманих даних від засобів радіорозвідки – знімками від БПЛА. Завдяки цьому, вдається досягти якісно нового рівня при виконанні поставлених завдань.

  Мобільний комплекс радіотехнічної розвідки «Хортиця-М» розгорнутий у польових умовах / Фото: НВЦ «Інфозахист»

  Зовсім інші функції виконує комплекс радіоелектронної боротьби з безпілотними літальними апаратами (БПЛА) «Хортиця-Р».

  Мобільний комплекс радіоелектронної боротьби з безпілотними літальними апаратами «Хортиця-Р». «Зброя та Безпека-2018»

  Він призначений для виявлення, та визначення місцеположення як самого БПЛА, так його пункту керування. Комплекс автоматично виявляє факт радіообміну між БПЛА та оператором, проводить ідентифікацію, та автоматично або автоматизовано спрямовує антенно-фідерний пристрій та включає систему постановки електронних завад.

  Всередині пункту керування мобільного комплексу радіоелектронної боротьби з безпілотними літальними апаратами «Хортиця-Р». «Зброя та Безпека-2018»

  Система постановки електронних завад, на відміну від рішень, що існують, формує модульовані імпульси, довжиною близькою до довжини сигналів керування (ефективно протидіє системам з довжиною сигналу від 2 мс і більше). Що, своєю чергою, по-перше, збільшує ефективність придушення, а по-друге — зменшує вірогідність виявлення противником.

  Технічні характеристики мобільного комплексу радіоелектронної боротьби з безпілотними літальними апаратами «Хортиця-Р» / Фото: НВЦ ««Інфозахист»

  Додатково система може бути оснащена активною системою постановки перешкод (підміна) систем супутникової навігації (GPS, GLONASS, GALILEO).

  В компанії окремо зазначили, що вони приділяють велику увагу побажанням користувачів та своєї продукції. Спеціалісти компанії уважно вивчають як саме користувачі працюють з їх розробками й лише після цього впроваджують зміни, які будуть їм зрозумілі.

  Також представники «Інфозахисту» повідомили, що й надалі будуть вести роботи з удосконалення своїх комплексів пеленгації та будуть розширювати їх можливості. Крім того, науково-виробничий центр працює над створенням нової станції радіотехнічної розвідки, що працює з надвисокими частотами (НВЧ) та над розробкою аналога станції «Кольчуга». При цьому, всі нові вироби підприємства будуть відповідати сучасним західним вимогам якості та стандартам НАТО.

  Всередині пункту керування мобільного засобу радіотехнічної розвідки «Хортиця-М» / Фото: НВЦ «Інфозахист»

  Нагадаємо, XV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та Безпека -2018», XI Міжнародний авіакосмічний салон «Авіасвіт — XXI» та XVII Міжнародна спеціалізована виставка «Технології Захисту/ПожТех — 2018» пройшли у Києві з 9 по 12 жовтня 2018 року.


  Про допомогу проекту

  АвторDefense Express

  Також на цю тему

  Останні новини

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку наркотичних засобів.

  Україна припинила дію угоди з Росією про співпрацю у сфері туризму

  Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері туризму.Про це повідомив народний...

  Розпочалась реконструкція автомобільного мосту через Північно-Кримський канал на автодорозі Р-47

  У Херсонській області "Укравтодор" розпочав реконструкцію 60-річного 111-метрового мосту, який забезпечує рух автомобільного транспорту через Північно-Кримський канал між містами Нова Каховка та...

  У 2021 році “Укрзалізниця” повинна отримати не менше 10 нових пасажирських вагонів

  Кабінет міністрів України на засіданні 24 березня прийняв План пріоритетних дій уряду, у який входило питання закупівлі нових пасажирських вагонів для "Укрзалізниці".

  Збройні сили України створюють шість шкіл спеціалізованої підготовки

  У поточному 2021 році в Навчальних центрах Збройних Сил України створять 6 шкіл вузькопрофільної підготовки.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Український ракетний комплекс «Вільха» отримав експортні контракти

  Укладено перші експортні контракти на постачання модернізованої реактивної системи залпового вогню «Вільха-М».Передає Національний Промисловий...

  Розпочалась реконструкція автомобільного мосту через Північно-Кримський канал на автодорозі Р-47

  У Херсонській області "Укравтодор" розпочав реконструкцію 60-річного 111-метрового мосту, який забезпечує рух автомобільного транспорту через Північно-Кримський канал...

  “Укравтодор” обіцяє розпочати будівництво Київської обхідної дороги вже влітку

  "Укравтодор" планує приступити до будівництва Київської обхідної дороги влітку 2021 року.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Збройні сили України створюють шість шкіл спеціалізованої підготовки

  У поточному 2021 році в Навчальних центрах Збройних Сил України створять 6 шкіл вузькопрофільної підготовки.