9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

В Україні розроблено нову оптико-прицільну станцію ОПС-3

ДП «Ізюмський приладобудівний завод» розробило високоточну оптико-прицільну станцію наведення ОПС-3 для військової техніки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Цей виріб створений у тісній кооперації з ДП «Державне київське конструкторське бюро «ЛУЧ».

Оптико-прицільна станція розроблена у двох варіантах: ОПС-3 для навідника та ОПС-3К для командира.

Вона призначена для спостереження, вибору і супроводження цілі, визначення дальності по цілі в денних та нічних умовах.

blank
Головний конструктор ДП «Ізюмський приладобудівний завод» Валерій Коваленко демонструє високоточну оптико-прицільну станцію наведення ОПС-3. Фото: АрміяІнформ

Також призначена для формування на програмній відстані лазерного інформаційного поля управління протитанковою ракетою (у варіанті для навідника).

Оптико-прицільна станція має два контури стабілізації у кожній площині.

Це забезпечує високу точність стабілізації при кліматичних та механічних впливах, яким виріб піддається під час експлуатації на різних типах бронетехніки, як то БТРи, БМП, танки.

Наприклад, для того, щоб запустити протитанкову ракету з високою влучністю, необхідно забезпечити мінімальне відхилення поля керування ракетою від точки прицілювання.

За наявними нині вимогами, цей показник має перебувати в межах 500 мм.

Але в «ізюмському» приладі завдяки застосуванню сучасних технологій при його виготовленні точність наведення вдалося покращити до 350 мм.

Приціл має:

  • Тепловізор з дальністю виявлення цілей до 14,5 км та розпізнавання цілей до 6 км;
  • Лазерний канал наведення (для станції навідника, у варіанті для командира цей канал відсутній), який дозволяє запускати ракети на відстані до 7 км;
  • Два телевізійні канали вузького та широкого поля зору з дальністю виявлення цілей до 12,5 км.

У телевізійних каналах використовуються цифрові камери з високою роздільною здатністю, та лазерний далекомір із максимальною вимірювальною здатністю до 10 км.

У 2022 році разом зі спеціалістами ДП «ЛУЧ» планується перевірити цей виріб безпосередньо у складі самохідного протитанкового ракетного комплексу «Штурм-СМ».

blank
Модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» від КБ «ЛУЧ» на відкритому майданчику виставки «Зброя та безпека». Фото: Владислав Христофоров / НПП

До речі, точність наведення ракети досягається саме через забезпечення високої точності зведення між вузьким полем телевізійного, тепловізійного та лазерного каналу керування ракетою.

При певних температурних та механічних впливах розбіжність між ними має становити не більше ніж 20 секунд.

Як зазначив Валерій Коваленко, вирішити таке непросте завдання вдалося завдяки впровадженню при виготовленні ОПС-3 найновіших світових розробок, а також власних напрацювань у цій галузі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають