9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

В Україні розроблена й затверджена нова стратегія розвитку флоту до 2035 року

В Україні затверджено підготовлену за підтримки західних союзників нову стратегію розвитку ВМСУ до 2035 року, що відповідає на стратегічному, оперативному і тактичному рівнях стандартам НАТО.

Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів екс-заступник міністра оборони (2014 р.), адмірал запасу ВМСУ Ігор Кабаненко, повідомляє Defense Express.

«Днями її (стратегію) затвердив командувач ВМСУ, і за стандартами розвинених морських держав вважається прийнятою», – пояснив адмірал запасу.

«Але, я все-таки думаю, що з огляду на ситуацію, нова стратегія розвитку ВМСУ має бути також розглянута РНБО і затверджена президентом. Оскільки наступним кроком має стати підготовка державної програми кораблебудування – ця держпрограма може по-різному називатися. Імплементаційна частина цієї стратегії має бути реалізована у відповідних державних та урядових документах», – наголосив Ігор Кабаненко.

Відповідаючи на запитання агентства про потреби у фінансуванні для реалізації нової стратегії та держпрограми, Ігор Кабаненко уточнив, що не «менше ніж 25% оборонного бюджету. Я думаю, ті пріоритети в розвитку ВМСУ, які представлені у бюджеті, вони можуть бути реалізовані. Але, на жаль, на сьогодні ця потреба значно більша»

Уточнюючи на прохання агентства можливі етапи та інструменти оновлення бойового складу ВМФ України з урахуванням поточних можливостей національного ОПК, що реформується в нових умовах, екс-заступник міністра оборони повідомив: «Безумовно, морська держава повинна мати свою військово-морську оборонну індустрію, і сьогодні цю індустрію необхідно відновлювати. На жаль, час втрачено».

«Мають використовуватися механізми партнерства для залучення сучасних технологій і сучасних технічних рішень. Є приклади: цим шляхом йде сьогодні, зокрема, Туреччина», – уточнив Ігор Кабаненко.

«Нам необхідно залучати вже відпрацьовані раніше на рівні НАТО, США, Великої Британії технологічні рішення. Є різні механізми отримання платформ, їх треба використовувати», – наголосив він.

АвторDefense Express

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають