9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 15 Квітня, 2021

В Україні розроблена й затверджена нова стратегія розвитку флоту до 2035 року

 • В Україні затверджено підготовлену за підтримки західних союзників нову стратегію розвитку ВМСУ до 2035 року, що відповідає на стратегічному, оперативному і тактичному рівнях стандартам НАТО.

  Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів екс-заступник міністра оборони (2014 р.), адмірал запасу ВМСУ Ігор Кабаненко, повідомляє Defense Express.

  «Днями її (стратегію) затвердив командувач ВМСУ, і за стандартами розвинених морських держав вважається прийнятою», – пояснив адмірал запасу.

  «Але, я все-таки думаю, що з огляду на ситуацію, нова стратегія розвитку ВМСУ має бути також розглянута РНБО і затверджена президентом. Оскільки наступним кроком має стати підготовка державної програми кораблебудування – ця держпрограма може по-різному називатися. Імплементаційна частина цієї стратегії має бути реалізована у відповідних державних та урядових документах», – наголосив Ігор Кабаненко.

  Відповідаючи на запитання агентства про потреби у фінансуванні для реалізації нової стратегії та держпрограми, Ігор Кабаненко уточнив, що не «менше ніж 25% оборонного бюджету. Я думаю, ті пріоритети в розвитку ВМСУ, які представлені у бюджеті, вони можуть бути реалізовані. Але, на жаль, на сьогодні ця потреба значно більша»

  Уточнюючи на прохання агентства можливі етапи та інструменти оновлення бойового складу ВМФ України з урахуванням поточних можливостей національного ОПК, що реформується в нових умовах, екс-заступник міністра оборони повідомив: «Безумовно, морська держава повинна мати свою військово-морську оборонну індустрію, і сьогодні цю індустрію необхідно відновлювати. На жаль, час втрачено».

  «Мають використовуватися механізми партнерства для залучення сучасних технологій і сучасних технічних рішень. Є приклади: цим шляхом йде сьогодні, зокрема, Туреччина», – уточнив Ігор Кабаненко.

  «Нам необхідно залучати вже відпрацьовані раніше на рівні НАТО, США, Великої Британії технологічні рішення. Є різні механізми отримання платформ, їх треба використовувати», – наголосив він.


  Про допомогу проекту

  АвторDefense Express

  Також на цю тему

  Останні новини

  ДСНС поновила відновлення цивільних об’єктів на Донеччині

  В районі Операції об'єднаних сил підрозділи ДСНС України залучаються до відновлення цивільної інфраструктури.Передає Національний...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизований сортувальний термінал в Черкасах

  У Черкасах на повну потужність запрацював новий термінал "Нової пошти", загальні інвестиції в будівництво якого склали 33,2 мільйона гривень.

  Запоріжжя закуповує ще три кузови для модернізації трамваїв

  В Запоріжжі оголошено тендер на закупівлю ще трьох частково низькопідлогових кузовів трамвайних вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AllTransUA.

  Установи Національної академії наук України представили свої розробки для сільського господарства та харчового забезпечення

  Установи Національної академії наук України в рамках участі у загальнонаціональних та міжнародних виставкових заходах представили власні розробки та напрацювання для сільського господарства...

  Морський порт Чорноморськ в березні перевалив понад два мільйони тонн вантажів

  Морський порт Чорноморськ в березні 2021 року перевалив 2,15 мільйона тонн вантажів, що на 5,6% більше показників аналогічного періоду 2020 року.

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять, а до військових частин направлять...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів...

  “Укрзалізниця” з початку року прискорила загальний оборот вантажних вагонів на 17,5%

  "Укрзалізниця" в першому кварталі 2021 року прискорила на 17,5% загальний оборот вантажних вагонів - середній час, що...

  «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору для найбільшого в Україні сухого доку (фото)

  Суднобудівний завод «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору сухого доку, який є найбільшим на материковій частині...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизований сортувальний термінал в Черкасах

  У Черкасах на повну потужність запрацював новий термінал "Нової пошти", загальні інвестиції в будівництво якого склали 33,2...