9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Січня, 2021

В Україні пропонують створити Міністерство з оборонної промисловості

 • Анонсована відкритість у питаннях державного оборонного замовлення (ДОЗ), державно-приватне партнерство в питаннях ОПК спонукає громадські організації ініціювати законодавчі зміни, які дозволять визначити ВПК пріоритетною галуззю економіки, сприятимуть створенню відповідного Міністерства з оборонної промисловості.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

  Про це йшлося під час круглого столу на тему: “Шляхи реформування та розвитку українського військово-промислового комплексу”.

  Зокрема, учасники заходу обговорили законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку військово-промислового комплексу України” та необхідність змін до Податкового та Митного кодексів України.

  За словами голови громадської організації “Центр сприяння обороноздатності України” Михайла Соколова, держава до сьогодні не дозволяла представникам громадянського суспільства активно впливати на політику держави у ВПК.

  “Українське громадянське суспільство відіграє активну роль у нагляді за оборонною політикою, але зовсім не наглядає за розвитком ВПК України. В цьому секторі безпеки вплив громадськості і експертного середовища суттєво обмежено, оскільки владні інституції продовжують чинити опір, часто посилаючись на нагальні пріоритети безпеки, секретності. За часи війни державне оборонне замовлення зросло у понад три рази і щорічно перевищує суму 20 млрд грн”, – зазначив Соколов.

  Він нагадав, що державне оборонне замовлення до сьогодні було закритою темою, і лише у 2020 році міністр оборони Андрій Загороднюк пообіцяв розсекретити близько 50% ДОЗ.

  “Систематичні корупційні скандали в сфері діяльності Укроборонпрому, запланована масштабна приватизація, серед об’єктів якої є значна частина підприємств, задіяних у ВПК, зобов’язує громадське суспільство підвищити свою спроможність впливу на оборонну політику України”, – зазначив Соколов.

  За його словами, громадські організації планують покращити свій вплив за рахунок законодавчих змін.

  “Ми вбачаємо розробку та внесення до державних органів влади конкретних пропозицій щодо покращення законодавчого та правового регулювання в сфері національної безпеки та оборони, розвитку військової промисловості”, – наголосив керівник організації.

  Згідно з законодавчими ініціативами, пропонується створити Міністерство з питань розвитку стратегічної промисловості та інновацій у сфері безпеки та оборони як центрального органу виконавчої влади. За задумом розробників, новостворене міністерство має забезпечувати державну військово-промислову політику та політику у сфері космічної діяльності, проводити оборонні та безпекові дослідження та дослідження космічного простору.

  Також пропонується трансформувати концерн “Укроборнпром” в національний державний холдинг з відповідними змінами засад та принципів управління.

  Учасники обговорення наголосили на необхідності впровадження фіскальних преференцій для підприємств ВПК, насамперед для виконавців ДОЗу та новостворених підприємств.

  Наразі згаданий законопроєкт допрацьовується спільно з ключовими стейкохолдерами й готується до подання до Верховної Ради.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українські міста торік придбали понад 300 тролейбусів

  Міста України у 2020 році придбали 337 тролейбусів.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний...

  «Укрзалізниця» створює проєкт швидкісного сполучення поїздів зі швидкістю до 350 км/год

  «Укрзалізниця» має намір запустити пасажирське сполучення між Києвом, Львовом, Харковом і Одесою на поїздах, які розвивають швидкість до 300-350 км/год.

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався за західними стандартами спільно з...

  Нові вагони для міжнародних сполучень обслуговуватимуть маршрут “Київ – Запоріжжя”

  Два нових пасажирських вагони габариту RIC виробництва Крюківського вагонобудівного заводу включені до складу двох поїздів маршруту Київ-Запоріжжя.Передає Національний...

  Україна найближчим часом може підписати угоду щодо французьких локомотивів Alstom

  Україна готується до візиту президента Франції Еммануеля Макрона, під час якого ймовірно буде підписано контракт із компанією Alstom.Передає...

  У Житомирській області стартує кілька інвестиційних проєктів

  Зокрема, очікується будівництво потужної сонячної електростанції, розширення цехів ТОВ «Церсаніт Інвест» та «Ферпласт-Україна». Крім цього інвестор з Нідерландів має намір побудувати в...

  “Лихачовський елеватор” придбав у вітчизняного виробника 108 вагонів-зерновозів

  ТОВ "Лихачовський елеватор" придбало 108 вагонів-зерновозів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.Кожен...

  На закупівлю нових тролейбусів Хмельницький витратить майже два мільярди гривень

  У Хмельницькому на розвиток міського тролейбусного парку наступні п’ять років витратять майже два мільярди гривень.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру...

  Термінали ТІС торік перевалили 36,6 мільйона тонн вантажів

  За підсумками 2020 року терміналами ТІС в порту Південний було оброблено 36,6 мільйона тонн вантажів.

  Новий розвідувальний корабель «Сімферополь» вперше у новому році вийшов в море на випробування

  Новий середній розвідувальний корабель Військово-морських сил України «Сімферополь» здійснив перший в цьому році вихід у море.

  Україна найближчим часом може підписати угоду щодо французьких локомотивів Alstom

  Україна готується до візиту президента Франції Еммануеля Макрона, під час якого ймовірно буде підписано контракт із компанією...