9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 22 Червня, 2021

В Україні пропонують створити Міністерство з оборонної промисловості

 • Анонсована відкритість у питаннях державного оборонного замовлення (ДОЗ), державно-приватне партнерство в питаннях ОПК спонукає громадські організації ініціювати законодавчі зміни, які дозволять визначити ВПК пріоритетною галуззю економіки, сприятимуть створенню відповідного Міністерства з оборонної промисловості.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

  Про це йшлося під час круглого столу на тему: “Шляхи реформування та розвитку українського військово-промислового комплексу”.

  Зокрема, учасники заходу обговорили законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку військово-промислового комплексу України” та необхідність змін до Податкового та Митного кодексів України.

  За словами голови громадської організації “Центр сприяння обороноздатності України” Михайла Соколова, держава до сьогодні не дозволяла представникам громадянського суспільства активно впливати на політику держави у ВПК.

  “Українське громадянське суспільство відіграє активну роль у нагляді за оборонною політикою, але зовсім не наглядає за розвитком ВПК України. В цьому секторі безпеки вплив громадськості і експертного середовища суттєво обмежено, оскільки владні інституції продовжують чинити опір, часто посилаючись на нагальні пріоритети безпеки, секретності. За часи війни державне оборонне замовлення зросло у понад три рази і щорічно перевищує суму 20 млрд грн”, – зазначив Соколов.

  Він нагадав, що державне оборонне замовлення до сьогодні було закритою темою, і лише у 2020 році міністр оборони Андрій Загороднюк пообіцяв розсекретити близько 50% ДОЗ.

  “Систематичні корупційні скандали в сфері діяльності Укроборонпрому, запланована масштабна приватизація, серед об’єктів якої є значна частина підприємств, задіяних у ВПК, зобов’язує громадське суспільство підвищити свою спроможність впливу на оборонну політику України”, – зазначив Соколов.

  За його словами, громадські організації планують покращити свій вплив за рахунок законодавчих змін.

  “Ми вбачаємо розробку та внесення до державних органів влади конкретних пропозицій щодо покращення законодавчого та правового регулювання в сфері національної безпеки та оборони, розвитку військової промисловості”, – наголосив керівник організації.

  Згідно з законодавчими ініціативами, пропонується створити Міністерство з питань розвитку стратегічної промисловості та інновацій у сфері безпеки та оборони як центрального органу виконавчої влади. За задумом розробників, новостворене міністерство має забезпечувати державну військово-промислову політику та політику у сфері космічної діяльності, проводити оборонні та безпекові дослідження та дослідження космічного простору.

  Також пропонується трансформувати концерн “Укроборнпром” в національний державний холдинг з відповідними змінами засад та принципів управління.

  Учасники обговорення наголосили на необхідності впровадження фіскальних преференцій для підприємств ВПК, насамперед для виконавців ДОЗу та новостворених підприємств.

  Наразі згаданий законопроєкт допрацьовується спільно з ключовими стейкохолдерами й готується до подання до Верховної Ради.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українські десантники отримають сучасні шоломи для стрибків з парашутом

  Українські десантники, які досі стрибають у старих радянських шоломах, отримають новий вітчизняний шолом, що забезпечує такий же...

  В Україні локалізовано виробництво ще одного кулемета 12,7 мм (відео)

  Арсенал великокаліберної стрілецької зброї Збройних сил України поповниться єдиним кулеметом калібру 12,7 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Українські гелікоптери Мі-24 відновлюють польоти після запуску виробництва лопатей в Україні

  Українські ударні гелікоптери Мі-24 повертаються в небо після кількарічного простою через відсутність лопатей головного гвинта.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Україна та Туреччина знаходяться на фінальному етапі підготовки Угоди про вільну торгівлю

  Україні та Туреччині до укладання Угоди про вільну торгівлю лишилося зробити останній крок, найважливіший та найчутливіший, який вимагає компромісу обох сторін. Українська...

  На Закарпатті ремонтують найдовший шляхопровід регіону (відео)

  У Закарпатській області, в межах смт. Батьово, в рамках ремонту автодороги М-25 "Соломоново" - Велика Добронь - Яноші, йдуть роботи на самому...

  Компанія UKRJET представила БПЛА-камікадзе «Злива» на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Баражуючий боєприпас «Злива» від компанії UKRJET був продемонстрований на міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Гелікоптери Збройних сил України модернізують для використання ракет “повітря-повітря”

  Незабаром армійська авіація Збройних сил України може отримати оновлені гвинтокрилі машини, які будуть здатні успішно вести бойові дії вночі, використати високоточне озброєння...

  Україні затвердила Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

  Рада національної безпеки та оборони на засіданні розглянула та затвердила Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України.Про це секретар РНБО...

  Зараз читають

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Україна та Туреччина знаходяться на фінальному етапі підготовки Угоди про вільну торгівлю

  Україні та Туреччині до укладання Угоди про вільну торгівлю лишилося зробити останній крок, найважливіший та найчутливіший, який...

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя...

  На Закарпатті ремонтують найдовший шляхопровід регіону (відео)

  У Закарпатській області, в межах смт. Батьово, в рамках ремонту автодороги М-25 "Соломоново" - Велика Добронь -...