9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Червня, 2022

В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Артилерійський снаряд призначений для ураження різних об’єктів противника, елементів інфраструктури та живої сили за допомогою кінетичної, уламкової та вибухової хвилі великої потужності.

Очікувані технічні характеристики снаряду:

Калібр: 152 мм
Вага снаряду: 21 кг
Вага снаряду з гільзою: 27 кг
Вага кінетичного елементу: 5 кг
Вага вибухової речовини: 5 кг
Довжина: 900 мм
Бронепробиття: понад 250 мм
Максимальна дальність: понад 45 км
Початкова швидкість: 940 м/с
Термін зберігання: 15 років

Перспективний боєприпас КОФС-152 знаходиться на етапі дослідно-конструкторських робіт, а його демонстраційний зразок представлений на стенті підприємства на міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021»:

blank
Кінематичний уламково-фугасний боєприпас КОФС-152 на стенді ДАХК «Артем». Фото: Мілітарний

Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» вже має можливості виготовляти 152-мм снаряди до систем «Гіацинт» для потреб Збройних Сил України.

До кінця цього року партію боєприпасів до систем «Гіацинт» у буксованому (2А36) та самохідному варіанті (2С5) буде передано Міністерству оборони України.

Снаряд, який виготовляють на ДАХК «Артем», відрізняється від базового ОФ-29 більшою механічною точністю та меншою похибкою по вазі, проте на відміну від радянського зразка український аналог збірний з трьох частин – донної, верхньої та конусної.

blank
Кінематичний уламково-фугасний боєприпас КОФС-152 на стенді ДАХК «Артем». Фото: Мілітарний

Необхідність складної конструкції зумовлена відсутністю спеціального технологічного обладнання для глибокого пресування, які б дозволили спростити виробництво та здешевити сам боєприпас.

Також серед проблем по виробництву українських 152-мм боєприпасів до систем «Гіацинт» Володимир Зімін (голова правління ДАХК «Артем») назвав поки що не вирішені проблеми з виробництвом гільзи до снаряда, а також спецхімії – метальних порохів та бризантної вибухової речовини.

Сьогодні ДАХК «Артем» працює не тільки над снарядами для артилерії та авіаційними засобами ураження. Так, на виставці озброєнь «Зброя та безпека» підприємство показало дрон-камікадзе «Мисливець», над яким колектив «Артема» працює останній часом.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають