9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

В Україні повністю оновлять техніку радіотехнічних військ

У Повітряних силах Збройних сил України планують повністю оновити техніку радіотехнічних військ.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Радіотехнічні війська (РТВ), як складова системи протиповітряної оборони, є головним джерелом інформації про повітряну обстановку над Україною та навколо неї. Про особливості служби, новітню радіолокаційну техніку та інше, розповів інформаційному агентству АрміяInform, начальник радіотехнічних військ полковник Михайло Донченко.

Спілкування з офіцером відбулося з нагоди професійного свята, яке відзначалося 30 листопада.

blank
Фото від НВП «Аеротехніка-МЛТ», фотограф Олександр Науменко

На РТВ покладена місія завчасно попередити про повітряний напад. Мережа підрозділів радіотехнічних військ створює суцільне радіолокаційне поле вздовж усього державного кордону і дозволяє виявляти імовірні загрози за 300–400 кілометрів до нього. Крім того, окремі підрозділи військ прикривають усі важливі об’єкти та міста по всій території країни.

Полковник Михайло Донченко, повідомив, що радіотехнічні війська сьогодні озброєні на 100%, відповідно до штатної потреби. Окрім того, 30% техніки є сучасними новітніми зразками українського виробництва.

“Державна програма переозброєння передбачає, що до 2026 року радіотехнічні війська матимуть 100% новітнього та глибоко модернізованого озброєння” — сказав полковник Донченко.

Начальник радіотехнічних військ також зазначив, що сучасне озброєння, яке надійшло у війська у 2014–2015 роках, під час обслуговування та ремонту на підприємствах-виробниках, уже проходить модернізацію.

Крім того, процес цифровізації та автоматизації у РТВ дозволяє зменшити кількість фахівців, які стежать за повітряною обстановкою.

blank
РЛС 80К6КС1 розробки та виробництва КП «НВК «Іскра» Фото: Укроборонпром.

Також Михайло Донченко повідомив, що поки у Збройних силах України є недостатньою кількістю автоматизованих систем управління військами.

Але їхня кількість постійно збільшується. Тому у РТВ сподіваються, що в найближчому майбутньому більшість процесів, пов’язаних із веденням радіотехнічної розвідки та передачею даних про повітряну обстановку, буде здійснюватися в автоматичному режимі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають