9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

В Україні планують запустити виробництво розвідувальних дронів Sirko (відео)

Стартап Skyassist, що працює на українському ринку, анонсував запуск серійного виробництва невидимих для радарів дронів Sirko.

Передає Промисловий Портал з посиланням на SUNDRIES.

Щомісяця він планує збирати близько 400 літальних апаратів, про це стало відомо від фаундерів стартапу Віктора Локоткова та Ігоря Криничка.

В інтерв’ю кореспонденту Vector вони повідомили, що науково-виробнича компанія Skyassist була заснована ними після початку вторгнення. Вони вирішили налагодити в Україні виробництво БПЛА, щоб допомогти військовослужбовцям ЗСУ перемогти окупантів. У Криничка були знайомі з авіаційної спільноти. Завдяки їм він зумів зібрати команду фахівців зі Львова, Харкова та Києва.

Дрон Sirko належить до класу розвідувальних. Він здатен віддалятися від оператора на відстань до 100 км. Літальний апарат має такі технічні характеристики:

  • Маса: 1,5 кг.
  • Розмах крила: 90 см.
  • Максимальна висота: 1 200 м.
  • Автономність: 70 хв.
  • Дальність польоту: 100 км.

Завдяки більш ніж скромним габаритам Sirko може літати досить низько, що дає йому змогу робити за допомогою легкої оптики якісні відеозаписи. На пульт оператора зображення дрон може передавати на відстані до 30 км. Катапульта для запуску безпілотника не потрібна. Він легко злітає з руки.

Вартість одного БПЛА Sirko становить 3 000 Uдоларів. Ще 1 000 доларів коштує станція управління. Для запуску серійного виробництва безпілотників фаундерам стартапу потрібно $400 000.

Останні новини:

Зараз читають