9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

В Україні освоїли технологію виробництва лопатей для гелікоптерів та виконали перший тестовий політ (фото)

Запорізьке підприємство “Мотор Січ” виконало довгоочікувані роботи з виготовлення лопатей для гелікоптерів та випробувала їх зразки на ударному гелікоптері Мі-24.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Сьогодні, 24 грудня, на Льотно-випробувальному комплексі АТ «Мотор Січ» розпочалися льотні випробування композитних лопатей для вертольотів Мі-8 та металевих – для Мі-24 українського виробництва.

“Насправді, це визначна подія для України, адже вона увійшла в п’ятірку держав світу, які виготовляють лопаті для важких вертольотів! А це значить ми маємо нові можливості для української армійської авіації та перспективи для розвитку експортних ринків”, — прокоментував цю подію Олег Уруський Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості у Кабінет Міністрів України.

Для організації виробництва запорізькі авіабудівники придбали унікальне високотехнологічне обладнання, аналогів якому немає на території України, а також був підготовлений персонал для роботи з ним.

Раніше постачання вітчизняних лопатей у 2021 році для потреб армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ анонсував Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

“Свого часу вітчизняні фахівці взялися за розробку й виробництво лопатей, наразі підприємство працює у дві зміни, щоб уже наступного року почати поставки лопатей до вертольотів нашого війська”, – розказав Руслан Хомчак

У грудні 2019 року перший заступник Начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук відповідаючи на питання щодо розв’язання проблеми з дефіцитом лопатей до українських військових гелікоптерів сказав, що у 2020 році підприємство «Мотор Січ» надасть зразки на випробування у ЗСУ.

В разі якщо ці тестування виявились би вдалими, то це б дало змогу розпочати їх постачання для армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ.

Роботи з освоєння виробництва лопатей на підприємстві «Мотор Січ» розпочали ще декілька років тому за обігові кошти підприємства.

blank

На цьому обладнанні планується виготовляти лопаті до таких типів гелікоптерів як Мі-2 МСБ, Мі-8 та Мі-24, котрі використовуються у військових формуваннях України.

«Мотор Січ» вже виготовляє двигуни ТВ3-117ВМА-СБМ-1В, що використовуються для модернізації ударних гелікоптерів Мі-24.

У 2017 році було придбано необхідне обладнання та розпочато його монтування з подальшим налагодження дослідного виробництва.

blank
Мотор Січ — Фото: Дмитро Смольєнко

Раніше Україна розглядала варіант залучення південно-африканської компанії Paramount Group до програми імпортозаміщення з Мі-24/Мі-17 у частині виробництва лопатей для армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ.

Останні новини:

Зараз читають