9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

В Україні освоїли випуск ракет для систем залпового вогню

Київський завод “Артем” завдяки сучасному обладнанню освоїв випуск керованої ракети “Вільха”, а також некерованих ракети для систем залпового вогню різних калібрів.

Про це повідомляє Національний промисловий портал.

Секретар РНБО Олександр Турчинов відвідав виробничі площі холдингової компанії “Артем”, яка з 2017 року починає випуск снарядів для систем залпового вогню різних калібрів.

blank

«Вже сьогодні ми зняли дефіцит, який виник у військах у 2014 році, що стосується забезпечення українських систем залпового вогню. І це для нас дуже принципово і важливо тому, що ця проблема загострилась після того, як ми втратили на арсеналах значну частину наших боєприпасів», – заявив Турчинов.

blank

Важлива річ була підкреслена секретарем РНБО: Україна наразі виробляє реактивні снаряди повністю. Починаючи від корпусу і закінчуючи бойовою частиною.

«Ракети вже поставляються. Поки це, скажемо так, відновлення завдяки нашим технологіям тих ракет, які вироблялися ще в Радянському Союзі, але ми також уже повністю перейшли й до виробництва української ракети, починаючи від ракетного двигуна і завершуючи бойовою частиною, виробництвом корпусів. І що стосується електронного обладнання, системи управлінням вогнем, то тут якраз українські розробки обійшли наших російських конкурентів», – сказав Турчинов.

blank

Олександр Турчинов зазначив, що серійне виробництво боєприпасів на цьому заводі розпочнеться у 2018 році, проте деякі реактивні снаряди поступово постачають до війська вже зараз.

Українські інженери та технологи вже зараз можуть виробляти ракети калібрів як 300 мм так і менші, наприклад 220 мм для РСЗВ “Ураган” так й 122-мм ракети до РСЗВ “Град”, “Верба” або “Бастіон”. Але вже зараз є плани з розширення виробництва. За словами секретаря РНБО тільки виробництво керованої ракети “Вільха” здатне завантажити існуючу лінію на роки вперед.

blank

Дуже важливою деталлю є й те, що керована ракета “Вільха” складається виключно з українських комплектуючих та має характеристики, що значно перевищують радянські оперативно-тактичні “Точка-У”. Це робить вітчизняні ракети серйозним фактором стримання противника на всіх ворожих напрямках.

 

 

Останні новини:

Зараз читають