9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

В Україні опанували технологію вакуумного заливання артилерійських снарядів

Українськими підприємствами посилено уражаючу дію 155-мм артилерійських снарядів українського виробництва.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Пресслужба ДК “Укроборонпром” інформує, що на Державному підприємстві «Спецоборонмаш», успішно освоїли технологію спорядження артилерійських снарядів калібру 155 мм методом вакуумного заливання.

Зазначається, що цей метод дає змогу досягати максимальної щільності вибухових речовин, завдяки чому уражаюча дія снарядів значно посилюється.

blank
Процес спорядження 155-мм снарядів. Фото: Укроборонпром

У повідомленні відзначається, що раніше вакуумне заливання використовували лише на одному підприємстві Концерну – Донецькому казенному заводі хімічних виробів, який наразі перебуває на непідконтрольній Україні території.

Як підсумок освоєння технології іншим підприємством Укроборонпрому та з’явилася можливість її застосування для серійного виробництва артилерійських боєприпасів.

blank
Процес спорядження 155-мм снарядів. Фото: Укроборонпром

Перша партія продукції успішно споряджена та відправлена на випробування. Подальше вдосконалення технології дасть змогу максимально якісно споряджати бойові частини інших видів боєприпасів, підвищуючи ефективність їхньої дії, – йдеться у повідомленні.

На початку березня, стало відомо, що Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» готується до виробництва 155-мм боєприпасів. Зараз на підприємстві виготовляють установчу партію, яка у червні цього року має розпочати випробування.

Дослідно-конструкторська робота триває в інтересах Міністерства оборони України.

Президент компанії уточнив, що зараз вже виготовлена все необхідне опорядження та є відштампована донна частина.

blank
Великокаліберні снаряди (152 та 155 мм) виробництва ДАКХ «Артем» на виставці військової техніки У Києві на Михайлівській площі 23 серпня 2018 року у День державного прапора напередодні Дня Незалежності України

У серпні 2018 року на ДАХК «Артем», після завершення всіх етапів випробувань, стартувало виробництво вітчизняних 152-мм боєприпасів аналогів радянським ОФ-29.

Від базового артилерійського снаряда він відрізнявся більшою механічною точністю та меншою похибкою по вазі, проте на відміну від радянського зразка український аналог збірний з трьох частин – донної, верхньої та конусної. Необхідність складної конструкції зумовлена відсутністю спеціального технологічного обладнання для глибокого пресування, які б дозволили спростити виробництво та здешевити сам боєприпас.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають