9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

В Україні локалізовано виробництво ще одного кулемета 12,7 мм (відео)

Арсенал великокаліберної стрілецької зброї Збройних сил України поповниться єдиним кулеметом калібру 12,7 мм.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Зі слів міністра оборони Андрія Тарана, наразі відбуваються випробування нового кулемета в інтересах ЗСУ.

“На такі розробки, здатні уражати легкоброньовані об’єкти, ми чекали з нетерпінням. Зрозуміло, що основним елементом стрілецької зброї є ствол, технологічний процес виробництва якого складний та потребує певного досвіду. Тому, із задоволенням інформую, що вже проходить попередні випробування 12,7×108 мм єдиний кулемет від ТОВ «ХАДО-ХОЛДИНГ». Упевнений в успіху, адже великокаліберні антиматеріальні гвинтівки цього підприємства у 2020-му році були прийняті на озброєння Збройних Сил України і вже навели страху на ворога”, — сказав Андрій Таран.

За його словами, успішне завершення усіх випробувань дозволить забезпечити потребу у кулеметах калібру 12,7×108 мм, які використовуються не лише загальновійськовими підрозділами, але й встановлюються на багатьох видах бойової техніки, кораблях та гелікоптерах.

Зазначимо, що Завод “Маяк” налагодив ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм в Україні.

«Завод «Маяк» вже виготовляє кулемети КТ-7,62 для встановлення на бронетехніку та КМ-7,62 – у піхотному варіанті.

Крім того, ми повідомляли, що підприємство проводило випробування оновленого великокаліберного кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот».

blank
Зенітна установка КТ-12,7 та танковий панорамний прицільний комплекс ПНК-6 на башті танка БМ “Оплот”

Перші зразки кулемета КТ-12,7 (український аналог великокаліберного кулемета НСВТ) були представлені ще на початку 2021 року. На відміну від старого зразка, що виготовлявся в СРСР, модель виробництва Заводу «Маяк» створена за сучасними західними стандартами у партнерстві з компаніями Bartlein Barrels Inc. (США) – яка є виробником так званих бланків ствола та ARS Ballistics (Велика Британія), що займалась оснащенням для вгону його в прецизійну геометрію.

blank
Великокаліберний кулемет КМ-12,7 Фото: АрміяInform

Окрім танкової версії, яка буде встановлюватися на оновлену версію танка БМ «Оплот», на ПАТ «Завод Маяк» також працюють і над дефіцитним піхотним варіантом кулемета КМ-12,7 (аналог радянського НСВ 12,7). Його випробовування (за планом також оснащеного спецмеханізмом для збільшення влучності) орієнтовно розпочнуться у серпні 2021 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають