9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 23 Березня, 2023

В Казахстані запустили патронний завод створений за участі українських спеціалістів

В Карагандинської області Казахстану розгорнуто виробництво стрілецьких патронів за участю українських спеціалістів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Казахстані запустили першу чергу виробництва стрілецьких боєприпасів. Реалізацію проєкту “Казахстанський патронний завод” здійснює казахстанське підприємство ТОВ “Steel Manufacturing”, яке входить до складу АТ “Національна Компанія “Казахстан інжиніринг”.

Активну участь в створенні патронного виробництва в Казахстані брали фахівці українсько-британської інжинірингової компанії Stiletto. Ця компанія пропонувала свої рішення для створення боєприпасного виробництва також і в Україні.

blank

“Даний проєкт, реалізований за підтримки Міністерства індустрії та інфраструктурного розвитку, дозволить нам випускати продукцію за стандартами, що використовуються в Казахстані, і країнах ОДКБ, і тим самим виключить залежність Казахстану в імпорті боєприпасів даної номенклатури.

Запуск заводу дозволить повністю покрити потребу в патронах всіх силових відомств Казахстану, а також відкриває новий експортний потенціал. Символічно, що запуск був проведений напередодні свята — Дня Захисника Вітчизни. У планах дооснащення підприємства, з метою розширення можливості виробництва патронів за стандартами НАТО, що дозволить розширити географію поставок. Крім того, проєкт дає нам можливість формувати вітчизняний кваліфікований персонал і створювати нові робочі місця”, – підкреслив Голова Правління “Казахстан інжиніринг” Куаниш Бішімов.

blank

В цей час ведеться робота щодо розроблення та затвердження національних стандартів Республіки Казахстан для здійснення експорту даної продукції.

Відомо, що угода про створення в Казахстані сучасного патронного заводу потужністю 30 млн патронів на рік було укладено на початку 2016 року АТ “Казтехнологіі” (колишнє АТ “Казвзривпром”, нині в складі АТ “НК “Казахстан інжиніринг”) з канадською компанією Magnum Integrated Technologies (торгова марка Waterbury Farrel).

Включений у склад АТ “Казтехнологіі” ТОВ “Steel Manufacturing” виступає оператором патронного заводу. Спочатку закінчення будівництва заводу в Караганді було заплановано на кінець 2017 року, але в підсумку було вироблено зі значним запізненням. При цьому, поки що введена в експлуатацію лінія з виготовлення пістолетних патронів калібру 9х18 мм, а лінія по виробництву патронів калібрів 5,45х39, 7,62х39 і 7,62х54 мм повинна бути введена пізніше. Заявлялося, що особливістю підприємства буде спеціалізація на випуску патронів з латунної гільзою.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають