9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

В Індонезії розгорнуть виробництво бронеавтомобілів «Козак-2М2»

Індонезія розглядає можливість виробництва українських бронеавтомобілів «Козак-2М2» за ліцензією.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про це розповів Начальник відділу розвитку компанії НВО «Практика» Сергій Вілков в ефірі Мілітарного подкасту. Темою розмови було сімейство броньованих автомобілів «Козак» та інтерес до них з боку іноземних замовників.

Український виробник спеціальної автомобільної техніки – Науково-виробниче об’єднання «Практика» співпрацює з місцевою індонезійською державною компанією PT Pindad, яка планує налагодити ліцензійне виробництво бронеавтомобіля «Козак-2М2» на своїх потужностях в Індонезії.

«Ми плануємо «Козак-2М2» виробляти в Індонезії, в цьому випадку це буде, якщо проєкт… він зараз через COVID-19 дуже зав’яз…», – розповідає Сергій Вілков.

У 2020 році між НВО «Практика» та PT Pindad був підписаний Меморандум про співпрацю. У вересні того ж року, делегація Міністерства оборони Індонезії здійснили візит на підприємство. Індонезійці ознайомилися із виробничими потужностями та останніми розробками військової техніки.

Складання корпусу бронеавтомобіля «Козак-2М1». Фото: Євген Руденко

Сергій Вілков зазначив, що мова йде про нову версію індонезійського тактичного бронеавтомобіля під назвою Komodo, який і буде фактично «Козаком» виготовленим по ліцензії на місцевому підприємстві.

«У цьому випадку ми (НВО «Практика» – ред.) постачатимемо бронекортус та окремі частини, ключові моменти, а вони (PT Pindad – ред.) там по можливості будуть локалізовувати…», – зазначає Начальник відділу розвитку компанії НВО «Практика».

Нещодавно у соціальних мережах з’явилися зображення бронеавтомобіля «Козак» в Індонезії зі зміненим дизайном, який відрізняється від всіх попередніх машин сімейства.

Порівняння дизайну прототипа індонезійської версії бронеавтомобіля «Козак-2М» та «Козак-2М1». Зображення: Kepo Militer Indonesia

Індонезійські джерела назвали цю машину прототипом, який представила оборонна компанія PT Pindad зі зміненим зовнішнім виглядом, особливо у передній частині корпусу бронемашини, її капоту та решіткою радіатора. Більш детальної інформації не було зазначено, але через погану якість зображення можна лише припустити, що бронекорпус залишився без змін.

Бронеавтомобіль «Козак-2М2»

Тактичний транспортний засіб «Козак-2М2» призначеним для широкого спектра бойових завдань, включаючи дії безпосередньо на полі бою. Особлива увага приділяється мінному захисту, що дозволяє використовувати ці транспортні засоби в «асиметричних конфліктах». Ця модифікація призначена для зарубіжних країн і оснащена автоматичною коробкою передач та може оснащуватися двигунами Deutz або Caterpillar.

Останні новини:

Зараз читають