9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Успішно завершено третій етап випробувань реактивних снарядів “Тайфун-1” (відео)

Чергові випробувальні пуски українських реактивних снарядів “Тайфун-1” калібру 122-мм відбулись 26 травня 2021 року на полігоні “Широкий Лан”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Пресслужба Міноборони підтвердила успішність чергового етапу випробувань, які нещодавно пройшли на полігоні Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів ЗСУ “Широколанівський”, що на Миколаївщині.

blank

Під час третього етапу тестувань було проведено чотири успішні випробувальні пуски нових вітчизняних реактивних снарядів калібру 122 мм “Тайфун-1” (9М221Ф), котрі мають вдвічі більшу за старі радянські РС 9М22 дальність (40 км проти 20).

“Підтверджено середню дальність стрільби та кучність влучення”, – відзначається в повідомленні пресслужба Міністерства оборони України.

https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA/videos/166245885456379/

“Промисловці і військові задоволені результатами. Випробування тривають”, – наголосили в Міноборони.

blank

Нагадаємо, що в середині 2019 року пройшли перші тестові пуски дослідних зразків реактивних снарядів розробки ДП “Конструкторське бюро “Південне” ім. М. К. Янгеля” на мінімальну дальність у 5 км.

У квітні минулого року в одеській області на Державному випробувальному полігоні “Алібей” 122-мм РС “Тайфун-1” успішно випробували пусками на максимальну відстань у 40 км.

blank
Пуск 122-мм реактивного снаряду «Тайфун-1» 29 квітня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Нова розробка КБ “Південне” має замінити застарілі радянські боєприпаси, що наразі перебувають на озброєнні Збройних сил України, для реактивних систем залпового вогню калібру 122-мм БМ-21 “Град” та їх перспективних українських аналогів – РСЗВ БМ-21У “Верба” (від ДП ХКБМ) та БМ-21УМ “Берест” (від ДП “Шепетівський ремонтний завод”).

blank
Заряджання 122-мм реактивного снаряду «Тайфун-1» під час пусків 29 квітня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Варто додати, що окрім звичайних некерованих реактивних снарядів з підвищеною дальністю (“Тайфун-1”) держпідприємство також розробляє і їх кориговану версію – “Тайфун-1М”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають