9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 21 Червня, 2021

Унікальне підприємство стратегічного значення ДП “Генератор” було відроджено зусиллями ДК “Укроборонпром”

 • ДП “Генератор”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, є унікальним підприємством, яке має стратегічне значення для безпеки України. Саме на цьому підприємстві виготовляються унікальні наукоємні високотехнологічні прилади для радіолокаційних станцій та авіаційних систем. Фактично саме від його продукції залежить робота багатьох українських радарів та далекобійних зенітно-ракетних комплексів С-300.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-центр концерну “Укроборонпром”.

  Завдяки антикризовим заходам, це київське підприємство, яке з 2009 по другу половину 2014 року не мало жодного замовлення, сьогодні показує стабільний прибуток, зростання заробітної плати та має тверді замовлення для забезпечення обороноздатності України.

  ДП “Генератор” є єдиним в Україні та одним з небагатьох у світі підприємств, яке виробляє та володіє технологіями виготовлення вакуумних НВЧ приладів, в тому числі – клістронів, які є основою всіх потужних НВЧ передатчиків. В першу чергу тих, що використовуються у радіолокаційних станціях.

  Саме завдяки продукції “Генератора” працюють українські радіолокаційні станції від “Іскри”, що стоять на озброєнні української армії. Окрім того, вироби підприємства використовуються і у самих потужних українських зенітно-ракетних комплексах С-300.

  Для виробництва цієї продукції на підприємстві використовуються унікальні технологічні процеси з використанням таких рідкоземельних елементів, як тантал, вольфрам та молібден, що вимагають особливих умов обробки та використання атомноводневого зварювання у спеціальних установках.

  І лише завдяки відданості працівників “Генератора” ці технології вдалось зберегти під час цілеспрямованого знищення підприємства, яке відбувалось з 2009 по 2014 роки. Залишене без замовлень та з вилученими резервами, підприємство було доведено до банкрутства.

  Ситуація кардинально змінилась у другій половині 2014 року завдяки ефективним антикризовим заходам. “Генератор” отримав замовлення, відновив виробництво, замінив за програмою імпортозаміщення постачальників сировини з Росії на компанії з Європи та Китаю та продовжив свою роботу над зміцненням обороноздатності України.   

  В результаті, ДП “Генератор”, яке закінчило 2014 рік зі збитками у розмірі 8,5 млн грн, у 2017 році, згідно оперативних даних, отримало 1,5 млн грн прибутку, що на 150% більше показника 2016 року. А загалом, у минулому році підприємство реалізувало продукції на 64,1 млн грн.

  Одночасно з цим, значно виросла і середня зарплатня на підприємстві, яка у 2014 році становила лише біля 2 тисяч грн, а у 2017 році виросла до майже 6 тисяч, виплачується вчасно та в повному обсязі.

  Ефективно вирішується питання залучення молодих спеціалістів до виробництва. За минулий рік одразу два провідних вищих навчальних заклади України – “Київський політехнічний інститут” та Київський національний університет ім. Т. Шевченка – відкрили спільно та на базі підприємства Навчально-науковий виробничий центр та філіали своїх кафедр. І тепер у вирішенні наукових і виробничих задач задіяні студенти та викладачі цих вишів.

  Сьогодні дієві управлінські рішення “Укроборонпрому” вивели “Генератор” з кризи та забезпечили стабільний прибуток, заклали умови для подальшого розвитку. Підприємство має тверді замовлення у 2018 році та увійшло до новоствореного кластеру радіолокації, зв‘язку та РЕБ. Що дозволить об‘єднати наукові та виробничі потенціали провідних підприємств України в галузі радіолокації та дасть можливість розробляти нові наукоємні та високотехнологічні зразки військової техніки.

   


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Компанія UKRJET представила БПЛА-камікадзе «Злива» на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Баражуючий боєприпас «Злива» від компанії UKRJET був продемонстрований на міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021».

  Гелікоптери Збройних сил України модернізують для використання ракет “повітря-повітря”

  Незабаром армійська авіація Збройних сил України може отримати оновлені гвинтокрилі машини, які будуть здатні успішно вести бойові дії вночі, використати високоточне озброєння...

  Україні затвердила Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

  Рада національної безпеки та оборони на засіданні розглянула та затвердила Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України.Про це секретар РНБО...

  “Укрзалізниця” планує заробляти близько 100 мільйонів гривень на рік від здачі в оренду площ на вокзалах

  Протягом літа через систему Prozorro.Продажі АТ "Укрзалізниця" планує передати в оренду понад 41,5 тис. кв. м площ 24 залізничних вокзалів.

  На трасі Н-31 Дніпро-Решетилівка продовжують масштабне будівництво нового шляхопроводу через залізницю (фото)

  На Полтавщині, в рамках будівництва траси Н-31 Дніпро-Решетилівка, мостовики працюють над зведенням нового шляхопроводу через залізницю в с. Бутенки.

  Україна і Туреччина відновлять дружні візити кораблів берегової охорони

  Керівники Морської охорони ДПСУ та Берегової охорони Туреччини на спільній зустрічі домовилися про продовження та посилення співпраці у Чорному морі.

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це розказали у сюжеті Факти ICTV, передає Національний Промисловий...

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.Про нові...

  Зараз читають

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже...

  Зерновий термінал Neptune у порту Південний з часу відкриття перевалив понад 6,6 мільйона тонн зернових

  З червня 2018 року, коли був запущений в роботу зерновий термінал Neptune в порту Південний, даним підприємством...

  На трасі Н-31 Дніпро-Решетилівка продовжують масштабне будівництво нового шляхопроводу через залізницю (фото)

  На Полтавщині, в рамках будівництва траси Н-31 Дніпро-Решетилівка, мостовики працюють над зведенням нового шляхопроводу через залізницю в...