9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

«Укрспецекспорт» поставив в Казахстан 16 ракет РК -2В для комплексів «Бар’єр-ВК»

У листопаді 2018 року державна компанія з експорту та імпорту продукції та послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», поставила в Казахстан партію з 16 керованих ракет РК -2В.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Згідно зі звітом ресурсу ImportGenius, що відстежує світові експортно-імпортні операції, українські керовані ракети з тандемно-кумулятивною бойовою частиною РК -2В, виробництва ДККБ «Луч», були поставлені авіатранспортом Республіканському державному підприємству «Қазарнаулиекспорт (Казспецекспорт)» Міністерства оборонної й аерокосмічної промисловості Республіки Казахстан. Загальна вартість партії склала 0,828 млн доларів.

Нагадаємо, ракета Р-2В використовується в комплексі морського ракетного керованого озброєння «Бар’єр-ВК», що розроблений та виготовляється ДККБ «Луч», кожен з яких оснащений чотирма такими ракетами. Він призначений для ураження кораблів, а також розташованих на березі рухомих та нерухомих сучасних броньованих цілей, легкоброньованих об’єктів, берегових вогневих укріплених точок та вертольотів на відстані до 7 км.

blank
Комплекс морського ракетного керованого озброєння «Бар’єр-ВК» та ТТХ ракети Р-2В / Фото: ДККБ «Луч»

Даний комплекс (прийнятий Казахстаном на озброєння у 2013 році) встановлюється на ракетно-артилерійські катери проекту 0250 «Барс-МО» ВМС. Цей проект був перероблений миколаївським ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) з проекту 0300.

Крім ракетного комплексу «Бар’єр-ВК», патрульних катери проекту 0250 отримали українську турельну пускову установку «Арбалет-К» з чотирма ракетами ПЗРК «Ігла». Також на них було встановлено систему управління озброєнням «Каскад-250» і двокоординатну РЛС «Дельта-250» розробки та виробництва київського ДП «НДІ «Квант-Радіолокація», і оптико-електронна система управління вогнем артилерії Sens-2 розробки й виробництва київського ДП« НДІ «Квант».

На цей час для ВМС Казахстану виготовлено три серійні катери «Барс-МО» які озброєні комплексами «Бар’єр-ВК». Катер №251 «Орал» введений в склад флоту у грудні 2012 року, катер №252 «Сарыарқа» у січні 2015 року, а №253 «Манғыстау» у грудні 2017 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають