9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

“Укрспецекспорт” отримав від польської Wtorplast близько $110 тисяч за невиконаний контракт по БМП-1

За словами представників ДК “Укрспецекспорт”, на рахунки державного спецекспортера виконавчими службами Польщі було перераховано 416 тис. злотих ($109,77 тис. за поточним курсом).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Ці кошти, за рішенням польського суду, були стягнуті з компанії-боржника Wtórplast S.A. Крім того, було здійснено арешт майна польської приватної компанії.

Нагадаємо, ще у квітні 2016 року між ДК “Укрспецекспорт” та Wtórplast S.A. був підписаний контракт на постачання 93 БМП за $15,345 млн. Польська сторона отримала від спецекспортера авансовий платіж у розмірі $9 млн, після чого поставила близько 20 бойових машин.

А ось далі польська компанія припинила відвантаження нових партій БМП, хоч, за умовами контракту, інші машини мали бути відправлені в Україну до 2018 року.

blank
Майданчик компанії Wtórplast S.A. на якому зберігалися оплачені Україною бойові машини / Фото: ТСН

В результаті, українська сторона вимушена була звернутися до польських судів.

Навіть після винесення рішень місцевими судовими інстанціями на користь України, Wtórplast S.A. не повертала ні отримані гроші, ні БМП.

У серпні цього року, після долучення до справи польських судових виконавців, вдалося конфіскувати оплачені БМП-1 та вивезти їх в Україну.

Зазначимо, машини були доставлені на ЖБТЗ двома партіями (12 та 14 одиниць) й наразі проходять на заводі доопрацювання до належного стану. Приблизно за місяць 26 відновлених БМП-1 будуть передані Міноборони.

Варто нагадати, що окрім конфіскації бронетехніки, польські суди постановили, що Wtórplast S.A. повинна відшкодувати ДК “Укрспецекспорт” близько $3 млн за судові витрати та непоставлену техніку. Як бачимо, поки з цієї суми отримано лише 27 частина.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають