9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

“Укрспецекспорт” отримав від польської Wtorplast близько $110 тисяч за невиконаний контракт по БМП-1

 • За словами представників ДК “Укрспецекспорт”, на рахунки державного спецекспортера виконавчими службами Польщі було перераховано 416 тис. злотих ($109,77 тис. за поточним курсом).

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Ці кошти, за рішенням польського суду, були стягнуті з компанії-боржника Wtórplast S.A. Крім того, було здійснено арешт майна польської приватної компанії.

  Нагадаємо, ще у квітні 2016 року між ДК “Укрспецекспорт” та Wtórplast S.A. був підписаний контракт на постачання 93 БМП за $15,345 млн. Польська сторона отримала від спецекспортера авансовий платіж у розмірі $9 млн, після чого поставила близько 20 бойових машин.

  А ось далі польська компанія припинила відвантаження нових партій БМП, хоч, за умовами контракту, інші машини мали бути відправлені в Україну до 2018 року.

  Майданчик компанії Wtórplast S.A. на якому зберігалися оплачені Україною бойові машини / Фото: ТСН

  В результаті, українська сторона вимушена була звернутися до польських судів.

  Навіть після винесення рішень місцевими судовими інстанціями на користь України, Wtórplast S.A. не повертала ні отримані гроші, ні БМП.

  У серпні цього року, після долучення до справи польських судових виконавців, вдалося конфіскувати оплачені БМП-1 та вивезти їх в Україну.

  Зазначимо, машини були доставлені на ЖБТЗ двома партіями (12 та 14 одиниць) й наразі проходять на заводі доопрацювання до належного стану. Приблизно за місяць 26 відновлених БМП-1 будуть передані Міноборони.

  Варто нагадати, що окрім конфіскації бронетехніки, польські суди постановили, що Wtórplast S.A. повинна відшкодувати ДК “Укрспецекспорт” близько $3 млн за судові витрати та непоставлену техніку. Як бачимо, поки з цієї суми отримано лише 27 частина.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий...

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».

  У Києві представили бронеавтомобілі «Новатор» з ударним БПЛА та бойовим модулем (фото)

  Компанія «Українська бронетехніка» продемонструвала на виставці «Зброя та безпека - 2021» дві нові версії спеціального броньованого авто...