9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Березня, 2021

«Укрспецекспорт» модернізував «Кольчуги» для Азербайджану

 • Україна провела ремонт та модернізувала «Кольчуги» – автоматизовані станції радіотехнічної розвідки для міністерства оборони Азербайджану.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Згідно з відкритими даними експортно-імпортних операцій, від нашої держави відповідальним була державне підприємство «Укрспецекспорт».

  Як відомо, Азербайджан отримав автоматизовані станції радіотехнічної розвідки відповідно до угоди підписаної у 2012 році.

  Скільки саме комплексів отримав Азербайджан наразі не відомо, адже у 2014-у році, коли контракт ще не був завершений, бойовики російсько-терористичних військ захопили підприємство «Топаз», виробник станцій «Кольчуга» та комплексів РЕБ типу «Мандат».

  Комплекс радіотехнічної розвідки “Кольчуга-КЕ”

  Також їм вдалось захопити певну кількість спецтехніки та надалі її було перевезено до Росії, про що у свій час писав Дмитро Тимчук.

  Згодом вже у 2015-у році в інтерв’ю для Главком директор заводу «Топаз» розказав, що всі системи типу «Кольчуга» вдалось вивезти з захопленого міста спочатку в аеропорт, а згодом літаком у Бориспіль. Проте новий комплекс радіоелектронної боротьби «Мандат», що складався з семи машин окупантам вдалось захопити.

  Як неодноразово заявляли в Укроборонпромі, після початку військової агресії Росії на Сході України спеціалістів підприємства було евакуйовано до Запоріжжя на завод «Іскра» де вони розпочали відновлення діяльності по розробці та виробництву продукції донецького підприємства вже на новій території.

  У травні 2020-го року Державне підприємство «Укроборонсервіс», що входить до складу «Укроборонпрому», презентувало комплекс радіотехнічної розвідки «Кольчуга-КЕ», відновлений після тривалого простою чим засвідчило, що оборонно-промисловий комплекс на підконтрольній території здатен обслуговувати та модернізовувати комплекси, що виготовлялись донецьким підприємством «Топаз».

  В ДК «Укроборонпром» заявляють, що наразі готові відновити виробництво сучасних РТР типу «Кольчуга» на потужностях своїх підприємств.

  «Кольчуга» — українська автоматизована станція радіотехнічної розвідки, яка працю за принципом пасивного радара. Через відсутність активних випромінювань, «Кольчуга» не може бути виявлена засобами радіоелектронної розвідки противника.

  Вперше широкому загалу «Кольчуга-М» була представлена у 2000 році на виставці «Sofex-2000» в Йорданії.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Миколаєві починають реалізацію проєкту з будівництва чотирисмугового автомобільного тунелю

  У Корабельному районі Миколаєва у 2021 році розпочнеться реалізація проєкту будівництва дворівневої транспортної розв'язки з чотирисмуговим автомобільним...

  «Артем» до кінця року виготовить партію 152-мм снарядів Збройних сил України

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», що входить до складу ДК "Укроборонпром", виготовить партію 152-мм снарядів для Збройних сил України до кінця року.

  Антонов отримав аванс на будівництво Ан-178 для української армії

  Державне підприємство «Антонов» отримало аванс на будівництво трьох транспортних літаків Ан-178-100Р для Повітряних Сил Збройних сил України.Про це...

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову модель для залучення 200 мільйонів...

  Українське підприємство розробило три моделі нових пожежних машин (фото)

  Підприємство "Пожмашина" на власних потужностях розробило і виготовило одразу три нових моделі протипожежної техніки.Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів потужністю 25 МВт на березень...

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального мосту планують завершити до кінця...

  Зараз читають

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто...

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову...

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального...