9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Україна викупить два нових літаки Харківського авіаційного заводу

Уряд України має намір викупити два літаки виготовлені на Харківському авіаційному заводі (Харківське державне авіаційне виробниче підприємство).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Відповідна інформація прозвучала під час візиту на підприємство прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та віцепрем’єра Олега Уруського.

Інформація щодо моделей не уточнюється, як і їх призначення – державне оборонне замовлення чи у якості літаків майбутньої державної авіаційної компанії.

«Забезпечення державного замовлення для тих машин, тих літаків які вже виготовлені….
….Наприклад для закупівлі двох літаків які ви вже бачите тут», – розказав Денис Шмигаль

blank
Пресконференція Дениса Шмигаля на фоні літака Ан-140 Фото: Укроборонпром

Під час пресконференції посадові особи виступали на фоні літака Ан-140, що раніше серійно виготовлявся на цьому підприємстві.

Загалом на ХАЗі в різному ступені готовності є 5 літаків Ан-140, два з яких ще донедавна були готові на 99% і найімовірніше саме їх планує викупити держава. Також на підприємстві наявні 6 літаків Ан-74 різних модифікацій від 70% до 90% заводського ступеня готовності. Є й інші літаки подібного типу, але рівень їх готовності не переважає 30-50%.

У березні 2020 року відбулася нарада за участі представників парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони, а також керівників ПАТ «ФЕД», АТ «Мотор Січ» та Харківського державного авіаційного виробничого підприємства під час якої обговорили можливі шляхи виходу з кризового стану авіаційного підприємства.

blank

Головною пропозицією по цьому було створення на внутрішньому ринку національного авіаперевізника, який би використовував вітчизняні літаки типу Ан-140 та Ан-74 виробництва ХДАВП.

Є вірогідність, що сьогоднішні слова прем’єр-міністра стосуються саме створення державною компанії авіаперевізника. Проте не варто виключати можливість передачі літаків Національній гвардії України, яка цікавиться ними вже декілька років.

blank
Фото: Віталий Трубніков

Зараз для забезпечення внутрішніх рейсів по території України літаки типу Ан-140 використовує авіакомпанія «Мотор-Січ», яка має у своєму розпорядженні один такий борт 2003 року випуску.

Загалом же було виготовлено 36 літаків цього типу, окрім України вони також виготовлялись на території Росії підприємством ЗАТ “Авіакор” − авіаційний завод» в місті Самара, та Ірані на заводі HESA.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають