9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека – 2021».

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Всюдихід «Nomad» вже серійно виготовляється на підприємстві у Києві на замовлення приватних осіб.

Особливістю українського всюдихода є те, що більша частина його вузлів та агрегатів вже запатентована і запущена у виробництво. Машина отримала сертифікат якості та повністю пройшла всі краш-тести, які проводились враховуючи відповідні умови при майбутній експлуатації. Так, за словами розробників всюдихода, «Nomad» та його агрегати піддавалися ударам, перевертанню, стисканню та іншим випробуванням, які доводять міцність конструкції та безпеку людей всередині при потраплянні у будь-які екстремальні ситуації.

blank
«Nomad» оснащений унікальною трансмісією з системою перекачки повітря між шинами. Фото: Владислав Христофоров / НПП

Унікальність всюдихода «Nomad» полягає у його трансмісії. По периметру машини змонтована кільцева трубна система, у якій знаходиться повітря. Під час наїзду будь-якого колеса на серйозну перешкоду, повітря автоматично перекачується до трьох інших коліс. Крім того, водій сам може змінювати тиск у кожному колесі.

blank
Український всюдихід «Nomad» на виставці «Зброя та безпека – 2021». Фото: Владислав Христофоров / НПП

Уся потужність 129-сильного 2,8-літрового двигуна через 6-ти ступеневу механічну коробку передач передається на центральний редуктор і звідки розподіляється на колеса. Трансмісія є дуже простою і надійною, що впливає на легкість її ремонту.  

blank
Український всюдихід «Nomad» на виставці «Зброя та безпека – 2021». Фото: Владислав Христофоров / НПП

Український всюдихід розрахований на подолання всіх типів покриття окрім асфальту. «Nomad» легко долає водні перешкоди та загалом є плаваючою машиною. Швидкість руху по воді складає до 10 км/год. Максимальна швидкість руху бездоріжжям складає 50 км/год. У випадку перевезення машини дорогами загального користування, її габарити дозволяють встановлювати її на причіп.

Корпус багатофункціонального всюдихода виготовлений із полімерного матеріалу, який витримує температурний режим від +90°C до -50°C. Основний акцент при проєктуванні машини був зроблений на безпеці. Всередині спорудженні вертикальні труби, які і є каркасом безпеки, що пройшов міцнісні випробування.

blank
Місце водія всюдихода «Nomad». Фото: Владислав Христофоров / НПП

За словами представника компанії-розробника, вартість однієї машини складає 100 тисяч доларів, але коливання ціни залежать від комплектації всюдихода. На «Зброя та безпека», наприклад, був представлений «Nomad» у 4-місному компонуванні з натуральною шкірою, дорогою оптикою та системою кондиціонуванні, дорогим комп’ютером та акустичною системою. Наповнення всюдихода необхідним обладнанням здійснюється за побажанням замовника.

blank
Салон всюдихода «Nomad» у чотирьохмісному компонуванні. Фото: Владислав Христофоров / НПП

На сьогодні розробником передбачене використання всюдихода у сфері полювання та риболовлі, опрацьовуються також варіанти створення дозорної, військової, санітарно-евакуаційної та рятувальної машин, і все це на базі «Nomad».

blank
Український всюдихід «Nomad» на виставці «Зброя та безпека – 2021». Фото: Владислав Христофоров / НПП

На виставці «Зброя та безпека – 2021» український всюдихід «Nomad» вперше потужно заявив про себе. За запевненням співрозмовника Промислового порталу з колективу підприємства-розробника машини, в компанії вже працюють над виходом всюдихода на світовий ринок та готують можливі пропозиції по створенню спецтехніки для українських силових структур.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають