9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Український радар 90К6Е пройшов випробування для інозамовника (фото)

Мобільний оглядовий 3D радіолокатор від КП “НВК “Іскра” випробували на виявлення БПЛА.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Радар 90К6Е виробництва КП “НВК “Іскра”, яке входить до складу ДК “Укроборонпром”, успішно пройшов дводенні випробування з виявлення безпілотних літальних апаратів на різних висотах та максимальній дальності.

blank
Радар 90К6Е

Як зазначив директор Науково-виробничого комплексу “Іскра” Юрій Пащенко: “Після проведення заводських випробувань, ми успішно завершили цей останній етап випробувань радару 90К6Е щодо здатності визначення малорозмірних цілей з малою ефективною поверхнею розсіювання. Позитивні результати цих випробувань відкривають перед нами беззаперечні перспективи для реалізації 90К6Е на експорт. Ми вже маємо потенційного замовника з однієї з країн Близького Сходу, для якого здатність визначення безпілотних літальних об’єктів є однією із основних вимог. Станція також розглядається в інтересах Міноборони України, однак потребує певних змін під потреби наших військових”.

blank
Безпілотник Raybird 3

Об’єктом визначення під час випробувань радару виступив безпілотний авіаційний комплекс Raybird 3, польотами якого керували спеціалісти компанії Skyeton. Raybird 3 – це безпілотний авіаційний комплекс серійного виробництва класу “малий тактичний”, який використовується для різних довготривалих місій, ISTAR рішень та пошуково-рятувальних операцій; має максимальну висоту польоту 3000 м та може розвинути швидкість до 160 км/год.

“Ми вдячні авіаційній виробничій компанії Skyeton за надану можливість та фахівцям Спеціалізованої зовнішньоторговельної фірми “ПРОГРЕС” за допомогу в організації та проведенні випробувань”, – додав Юрій Пащенко.

Фактично, випробування 90К6Е з виявлення БПЛА пройшли вчасно. На початку квітня в коментарі Defense Express директор КП “НВК “Іскра” Юрій Пащенко заявляв, що вони мають відбутися “в кінці квітня 2020, якщо не буде змін в обстановці через COVID-19”.

Нагадаємо, станція 90К6Е вперше була презентована в рамках Міжнародної виставки “Зброя та Безпека-2019”. Це мобільний 3D радіолокатор кругового огляду з транзисторним передавачем, який призначений для виявлення цілей, що летять на низьких, середніх і великих висотах. Радар розроблений для використання в зенітних ракетних військах, як засіб видачі цілевказівок, а також як інформаційна ланка в підрозділах військово-повітряних сил і протиповітряної оборони.

Максимальні межі роботи радіолокатора за дальністю складають 500 км. Кількість одночасно супроводжуваних цілей – становить більше 500. Час розгортання 15-20 хв.

blank
Радари 90К6Е та МР-1 спостерыгають за польотом БПЛА Raybird 3

Також, за словами Пащенка, у випробуваннях взяли участь високомобільна РЛС метрового діапазону радіохвиль МР-1 та контрбатарейний радіолокаційний комплекс 1Л220УК. Випробування цих радарів проводились за погодженою програмою та також дали повне підтвердження заявлених характеристик з визначення БПЛА.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають