9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Український міномет МП-120 прийнято на озброєння ЗСУ

Український міномет МП-120 калібру 120 мм, прийнятий на озброєння Збройних сил України.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Згідно з наказом Міністерства оборони України від 25 січня 2022 року, міномет калібру 120 мм МП-120 виробництва КВП «Українська бронетехніка» прийнято на озброєння ЗСУ, повідомляють на підприємстві-виробнику.

blank
Міномет калібру 120 мм МП-120 від компанії “Українська бронетехніка”

Дальність стрільби МП-120 становить 480 – 7100 м; режим стрільби – до 15 пострілів на хвилину.

Проаналізувавши досвід експлуатації озброєння цього калібру в українській армії, фахівці «Української бронетехніки» розробили та запровадили в МП-120 низку змін, завдяки яким за своїми технічними та експлуатаційними характеристиками міномет не лише не поступаються, а й перевершує аналогічні європейські зразки озброєння. Зокрема:

  • Вдосконалена форма опорної плити забезпечує круговий сектор обстрілу без її перестановки, тоді як підготовка вогневої позиції займає лише 2 – 3 хвилини;
  • Зменшена горизонтальна хиткість міномета суттєво покращує купчастість стрільби та полегшує роботу навідника;
  • Конструктивні ноу-хау в механізмі запобіжника максимально убезпечують розрахунки від випадків подвійного заряджання міномета;
  • Нова технологія виготовлення ствола з використанням сталі вищої якості вдвічі збільшує живучість та запас міцності.
blank

«Міномет – високотехнологічна продукція. За активного використання відбувається швидке зношування стволів. Під час державних випробувань МП-120 відстріляв 5,5 тисяч мін, тобто повний ресурс ствола міномета. Примітно, що знос ствола досяг значення у 0,2 мм – на 50% менше чинних нормативних показників. Це означає, що наш міномет може нести службу вдвічі довше за аналоги, а також може вести вогонь перспективними мінометними пострілами підвищеної потужності та дальності», – зазначив генеральний директор КВП «Українська бронетехніка» Владислав Бельбас.

Наказ Міноборони є підставою для старту закупівель українського 120-мм міномета МП-120 силами безпеки та оборони України.

blank

Зазначимо, що міномет МП-120 використовується у комплектації мобільного мінометного комплексу за ДКР «Смерека», що виконується «Українською бронетехнікою» на замовлення Міністерства оборони України. Комплекс розміщується на базі бронеавтомобіля «Варта».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають