9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Український дистанційний бойовий модуль «ШаБля» допустили до експлуатації в ЗСУ

Міністерство оборони України допустило до експлуатації в Збройних силах перший дистанційно-керований бойовий модуль «ШаБля».

Про це у п’ятницю 22 вересня повідомили на сайті оборонного відомства, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Ця турель може бути оснащена різною зброєю та встановлюватися на військову техніку.

blank
Турель «Шабля» на платформі «Рись» українських військових, вересень 2023. Кадр з відео від hromadske

У Міноборони повідомили, що бойовий модуль «ШаБля» застосовують для ведення розвідки з метою виявлення цілей на полі бою та ураження живої сили противника, а також для боротьби з легкоброньованою технікою і вогневими позиціями ворога.

Зазначається, що завдяки командній роботі розробників та Акселератора Міноборони вдалось пришвидшити подолання перешкод на шляху допуску «ШаБлі» до експлуатації у військах.

«Ми раді, що українську «ШаБлю» високо оцінюють не тільки наші воїни та в Міноборони, але й такі великі друзі України, як екс-прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон», — прокоментував лідер команди розробників.

blank
Український дистанційно-керований бойовий модуль “ШаБля” на озброєнні 68-ї окремої єгерської бригади. Кадр з відео від пресслужби бригади

Відомо, що турель з дистанційним керуванням «ШаБля» може встановлюватись на автомобілі, безпілотні наземні платформи, в окоп, бліндаж або інше місце.

Останні новини:

Зараз читають