9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Український дрон-камікадзе «Грім» пройшов льотні випробування

Пройшов випробування ударний безпілотний авіаційний комплекс «Грім» розробки Науково-виробничого підприємства «Атлон-Авіа».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Український ударний безпілотний авіаційний комплекс «Грім» у складі дрона-камікадзе (ще можна назвати баражуючим боєприпасом) та мультикоптера, пройшов льотні випробування, пише АрміяInform.

blank
Баражуючий боєприпас «Грім» ST-35 у польоті Фото: АрміяInform

«Грім» позиціонується, як засіб високоточного ураження цілей. Особливістю застосування даного комплексу є можливість ураження цілей на закритих позиціях та використання різних типів бойових частин.

Для збільшення тривалості та дальності польоту, до складу комплексу входить мультикоптер.

blank
Посадка «Грім» ST-35 під час випробувань Фото: АрміяInform

Він призначений для транспортування повітрям та вертикального запуску баражуючого боєприпасу. За його допомогою дрон-камікадзе «Грім» можна підняти на висоту 500-700 метрів.

Після запуску баражуючого боєприпасу, мультикоптер здійснює ретрансляцію сигналів управління та даних корисного навантаження.

“Він призначений для ураження особливо важливих цілей у радіусі 30 кілометрів, зокрема радіолокаційних станцій, командних пунктів, складів паливно-мастильних матеріалів, складів боєкомплектів. Його польотний час складає близько 1 години, а крейсерська швидкість – 120-140 кілометрів на годину”, – повідомив представник компанії виробника Вадим Шуліка.

Аеродинамічна схема з Х-подібною компоновкою дрона-камікадзе «Грім» забезпечує високі точнісні характеристики при наведенні на ціль для її ураження по вертикальній траєкторії.

Керування безпілотником здійснює оператор за допомогою планшета, він і обирає ціль для ураження.

Дрон-камікадзе «Грім» може використовувати широкий спектр бойових частин (осколково–фугасні, термобаричні, запалювальні, кумулятивні) для уражання особливо важливих цілей та об’єктів критичної інфраструктури, в т.ч. РЛС, комплексів РЕБ, елементів систем зв’язку та управління, складів боєприпасів та ПММ тощо.

При створенні комплексу було використано багаторічний досвід у розробці, виробництві та підтримці життєвого циклу безпілотних авіаційних систем військового призначення, що використовуються у військових конфліктах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають