9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Український бронеавтомобіль «Новатор» та мінометний комплекс «Смерека» показували на IDEX-2023

Компанія «Українська бронетехніка» взяла участь у виставці зброї та військової техніки IDEX-2023, яка проходила в Абу-Дабі (ОАЕ).

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на повідомлення компанії

Було представлено бронеавтомобіль «Новатор» та 120-мм мобільний мінометний комплекс «Смерека».

«Продукція «Української бронетехніки», як і всіх українських розробників, викликала підвищений інтерес в учасників та гостей виставки. Перевагою української техніки є те, що вона пройшла випробовування в реальних бойових умовах. Наші партнери цікавилися не тільки технічними характеристиками продукції, а і тим, як ця техніка показує себе на полі бою та як український ВПК живе в умовах війни. Ми відчували увагу до України, та постійну підтримку міжнародних партнерів», – розповів директор підприємства Владислав Бельбас.

За його словами, головна мета участі компанії у виставці – пошук можливостей розширення як виробничих потужностей, так і модельного ряду існуючої продукції, налагодження поставок комлектуючих, напрацювання нових коопераційних зв’язків та обмін досвідом.

blank
Український бронеавтомобіль «Новатор» на IDEX-2023. Фото: Українська бронетехніка

СБА «Новатор» – бронеавтомобіль з колісною формулою 4×4 і 6,7-літровим турбодизельним двигуном на базі посиленого шасі Ford F-550. Захист відповідає українським стандартам ПЗСА-4 або ПЗСА-5. Він активно використовується під час російсько-української війни, рятуючи життя українських захисників.

blank
Фото: Ukrainaan Armor

«Смерека» – це автоматизований мобільний мінометний комплекс, який дозволяє швидко і точно вражати різні за видами наземні цілі противника. Проєкт розроблено на базі СБА «Варта» та міномета МП-120.

blank
Автоматизований мобільний мінометний комплекс «Смерека» під час однієї з виставок до повномасштабного російського вторгнення

Можливості та оснащення 120-мм самохідного мінометного комплексу «Смерека»:

  • система автоматичного розгортання і складання;
  • автоматичне горизонтальне і вертикальне наведення;
  • отримання даних від зовнішніх джерел;
  • наведення та регулювання відбувається за допомогою пістолета керуючої консолі типу «джойстик»;
  • зберігання боєприпасів;
blank
Мінометний комплекс «Смерека» (на передньому плані) та САУ «Богдана» (позаду) на IDEX-2023. Фото: Українська бронетехніка

Також на фото вище на задньому плані можна також побачити модель САУ «Богдана», нова версія якої була представлена на IDEX-2023 з кабіною від компанії «Українська бронетехніка».

«Українська бронетехніка» постійно працює над удосконаленням нашої продукції, тому участь у виставці для нас – це завжди додаткові ідеї та можливості. Використання новинок, представлених провідними світовими розробниками, дасть можливість покращити та осучаснити вітчизняну техніку. Також одним із важливих завдань, які я бачив для себе, це пошук можливостей розширити виробництво мінометів та мін, яких сьогодні так потребують Збройні Сили», – розповів Бельбас.

В ході виставки відбулися зустрічі з провідними гравцями збройного ринку, – Elbit systems, Czhechoslovak group (Excalibur Army, VOP), Nammo, Science Technology, Expal.

blank
Модернізований танк Т-72 для України на заводі Excalibur Army. Кадр з відео “Настоящее время”

«Ми заручилися підтримкою головних гравців ринку, обговорили можливості розширення співпраці та реалізації нових спільних проектів. Переконаний, все це стане додатковим поштовхом для розвитку нашої компанії та обов’язково позитивно вплине на посилення нашої обороноздатності», – вважає Бельбас.

За його словами, по закінченню війни Україна має всі шанси для зміцнення своїх позицій на ринку зброї.

Додамо, що на початку лютого державний оборонний концерн «Укроборонпром» домовився про ремонт, розробку та виробництво бронетехніки з чеською компанією «VOP CZ».

«Ми вже зараз бачимо готовність наших партнерів до розширення співпраці. Також Україна має високі шанси відкрити для себе нові ринки, зокрема, збільшити свою присутність не тільки на африканському ринку та на ринку країн Перської затоки, а й на більш потужних ринках озброєння та військової техніки, особливо в кооперації з провідними світовими виробниками», – переконаний Бельбас.

Нагадаємо, на виставці озброєння IDEX-2023 у Абу-Дабі була представлена продукція українських підприємств, як от комплекс радіоелектронного захисту та парашутні системи до бойових літаків.

Комплекс оборони літаків «Омут» від ТОВ «Радіонікс»
Комплекс оборони літаків «Омут» від ТОВ «Радіонікс»

Також були і зразки ракетного озброєння від українського «ДержККБ «Луч».

blank
ПКР «Нептун», РСЗВ «Вільха» та ПТРК «Скіф-М» від ДП «ДержККБ «Луч»

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають