9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Українських зенітників готують на сучасних «віртуальних» тренажерах (фото)

Тренажер, що являє собою шолом віртуальної реальності з системою орієнтування у просторі та імітатор пускової ПЗРК, використовують для підготовки стрільців-зенітників.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

За кілька секунд привести комплекс у бойове положення, захопити повітряну ціль і знищити — цього навчають курсантів факультету протиповітряної оборони сухопутних військ Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Використання подібних електронних тренажерів значно здешевлює навчання операторів, адже на початкових етапах навчання не потрібно використовувати дорогі ракети, зокрема один реальний постріл з ПЗРК коштує близько 15 тисяч гривень.

За результатами дій стрільця-зенітника програма виставляє оцінки та повідомляє про помилки, даючи рекомендації щодо подальшої підготовки. На додатковому екрані можна спостерігати повітряну та наземну обстановку на етапах підготовки та проведення стрільб, а також дати візуальну оцінку результату пострілу.

“З допомогою тренажерів у курсантів формуються стійкі навички виконання всіх операцій бойової роботи: виявлення та супроводження повітряних цілей, визначення моменту запуску ракети. Програмне забезпечення дає змогу імітувати різні умови, характерні для сучасних видів бою, що значно підвищує ефективність технічної та спеціальної підготовки майбутніх офіцерів”, — розповів начальник кафедри полковник Станіслав Кадубенко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають