9.5 C
Alba Iulia
Субота, 6 Березня, 2021

Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

 • Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине в Україні підприємство, що входить до Групи НАТО з розвитку можливостей систем солдата в пішому порядку (LCG DSS), а саме у підгрупі управління, зв’язку, комп’ютеризації, розвідки та системної архітектури (C4I and Soldier Architecture Sub-Group, C4I&SA).

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  15 років поспіль Telecard виробляє продукцію військового призначення в інтересах Міністерства оборони та Генштабу Збройних сил України. Спочатку підприємство спеціалізувалося на виробництві таксофонів і таксофонних карт, однак з появою мобільних телефонів перекваліфікувалося у виробника телекомунікаційного обладнання для військових.

  Історія створення Telecard

  Telecard заснований 1995 року талановитим інженером Сергієм Вікторовичем Козловим. Сьогодні, через 25 років, підприємство очолює його син Олексій Козлов. Він розповів, як у Telecard об’єдналися команда розробників, випробувальна лабораторія, приладобудівний завод та потужне конструкторське бюро.

  “Нам вдалося зібрати потужну групу розробників в Одесі, переважно на базі випускників Одеського політехнічного університету та Національної академії зв’язку ім. О.С. Попова. Нам пощастило з вузькопрофільними фахівцями: у Севастополі ще за часів СРСР була “Мекка” радіобудування всього Союзу, там діяв інститут, у якому зібралася група унікальних фахівців, яких і в усьому світі не так багато навіть зараз. Нам вдалося тоді переконати їх приєднатися до нашого конструкторського бюро. Близько 20 осіб – ціла група. Вони стали ключовим підрозділом, який з одеською командою почав вести розробки у галузі радіобудування. Це були представники ще тієї старої унікальної школи, яка залишилася від Союзу. У підсумку нам вдалося розробити і поставити на озброєння військові радіостанції, з якими згодом вдалося вийти й на експорт”, – розповів генеральний директор.

  За його словами, його батько зробив ставку на технічний і науковий потенціал. Зібрав кращих інженерів і розробників. Адже, на переконання Сергія Вікторовича, за допомогою технологій можна вирішити практично будь-які проблеми.

  Військовий сегмент Telecard

  Ставка на технічний і науковий потенціал дозволила підприємству заслужити авторитет і серед іноземних колег, адже сьогодні Telecard – унікальне для України підприємство, яке співпрацює з НАТО.

  “Ми – єдина в Україні приватна компанія, представники якої входять до спецпідгрупи НАТО з систем автоматизації тактичної ланки. Два рази на рік проходять засідання комісії, туди входять передові країни — Канада, США, Німеччина, Іспанія, Великобританія. Вони діляться останніми розробками з цієї лінії. Група розробляє новий перспективний стандарт для всіх країн блоку. Наші фахівці активно залучені у цей процес, деякі наші пропозиції прийняті і рекомендовані до внесення до нового стандарту“, – зазначив гендиректор Telecard.

  Випробування розробок Telecard на полігоні Широкий Лан

  Одна з ключових розробок Telecard – створення автоматизованої системи управління тактичної ланки Збройних Сил.

  “По суті, нам потрібно взяти бригаду Сухопутних військ і оцифрувати її. У підсумку всі процеси повинні бути оцифровані як в повсякденному житті, так і на полі бою. Завдання – максимально знизити обсяг голосових команд і друкованих або рукописних документів. Все повинно бути автоматизовано, ми маємо створити систему, яка зможе збирати дані, фільтрувати, структурувати та виводити у потрібному вигляді з урахуванням необхідних алгоритмів обробки для підтримки прийняття рішення конкретною посадовою особою. У всіх країнах НАТО ведуться роботи над створенням подібних систем класу C2, C3 і аж до C4ISR”, – розповів Олексій Козлов.

  Спішений солдат

  За стандартами НАТО, у бойових умовах прийняття рішень делеговане командирам відділень, які безпосередньо перебувають на полі бою й розуміють поточну обстановку.

  Для здійснення комунікації командир відділення має планшет та дві радіостанції. На планшеті відображена вся тактична інформація з поля бою. УКХ радіостанція – будь-яка радіостанція, що відповідає вимогам “Loaned Radio” (на даний час в Україні використовується американська станція Harris Falcon III) для зв’язку з командуванням операції. Друга радіостанція – широкосмугова, для зв’язку з особовим складом спішеного підрозділу та бойової машини (станція працює в мережі INTERCOM машини), власна розробка Telecard. В екіпіруванні рядового складу – широкосмугова радіостанція, відеокамера, біометричні сенсори. Архітектура системи відповідає рекомендаціям НАТО до систем DSS (Dismounted Soldier System) що наведені у GOSSRA.

  Командно-штабна машина на базі КІА

  Система інтегрує в собі інформацію, отриману розвідкою про розташування сил противника, відображає інформацію стосовно бойового завдання підрозділу та інше. Також на планшеті командира відображається розташування власних сил та біометрична інформація про стан особового складу, включно із трансляцією відео з камер, встановлених на шоломах піхотинців, та показниками сенсорів. Система дозволяє підключати до неї стрілецькі комплекси та засоби розвідки і автоматично інформувати командира за допомогою тактичних знаків, фото- та відеозображень COP (Common operation picture).

  Таким чином, командир має змогу в реальному часі спостерігати за перебігом операції та здатен за короткий час прийняти ефективне рішення для успішного виконання бойової задачі. Система дозволяє наводити та корегувати вогонь артилерії – для вчасної підтримки піхотинців на полі бою. При цьому час від виявлення цілі до її точного ураження вогнем скорочується до мінімального.

  Такі системи активно впроваджують у найрозвинутіших арміях світу. Ця розробка Telecard уже проходила попереднє тестування в польових умовах, і підприємство планує з наступного року надати її в дослідну експлуатацію у підрозділи Збройних Сил України.

  Командно-штабні машини

  Завод Telecard виробляє командно-штабні машини власної розробки, які прийняті на озброєння в ЗСУ. Такі КШМ, по суті, є пунктами управління, де розміщено телекомунікаційне обладнання та робочі місця операторів та посадових осіб штабу. Саме виготовлення таких машин є ключовим завданням колективу Telecard у цьому напрямку діяльності.

  Командно-штабна машина на базі БМП-1

  Ціла низка засобів зв’язку – як закордонного, так і українського виробництва – дозволяє командирові здійснювати комунікацію з підлеглими підрозділами та вищим командуванням, швидко оцінювати оперативну обстановку та відповідним чином реагувати на неї. Завдяки телекомунікаційним засобам, використання таких КШМ дозволяє значно зменшити час, якого потребує командир від моменту усвідомлення завдання до віддання бойового наказу.

  Спеціалісти заводу Telecard виготовляють командно-штабні машини на базі БМП-1, БТР-3, БТР-4, БТР-70, закінчується розробка КШМ на базі автомобілів Reno і KIA. Частина з них успішно використовується для виконання бойових завдань у зоні проведення ООС. Наразі колектив заводу завершує розробку командно-штабних машин на автомобільній базі.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального...

  Морські порти України перевалили понад 20 мільйонів тонн вантажів з початку року

  Портові оператори у морських портах України в січні-лютому 2021 року обробили 20,583 млн тонн вантажів, що на 6,538 млн тонн або на...

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.Розглядається можливість доопрацювати проєкт...

  Україна домовилася зі SpaceX про запуск українського супутника

  Компанія SpaceX погодилася запустити на орбіту український супутник Січ 2-1. Домовленості про запуск були досягнуті минулого тижня під час переговорів з компанією....

  Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

  В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова правління АТ "Уркзалізниця" Володимир Жмак...

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.Про це повідомив...

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Зараз читають

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та...

  У січні на Львівщині помітно зросло виробництво паперу та деревини

  У січні, у порівнянні з показником цього місяця у 2020 році, виробництво промислової продукції в області збільшилось на...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для...

  З 1 березня для українців відкрито нові напрямки безвізу

  З 1 березня для громадян України почне діяти безвізовий режим з карибською острівною державою Гренада, а також...