9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Український БТР-4МВ1 може стати основною бойовою машиною морської піхоти Таїланду

Тайські військові висловили зацікавленість новими українськими БТР-4МB1, які, за їх словами, «можуть стати основними бойовими машинами морської піхоти Королівства».

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defense Express.

Про це було сказано під час учорашньої зустрічі між Секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олександром Турчиновим та заступником командувача ВМС Таїланду адміралом Сангкорном Понгсірі.

Нагадаємо, зараз у Києві проходять виставки «Зброя та безпека-2018» та авіакосмічний салон «Авіасвіт XXI». Вчора, 10 жовтня, їх відвідав Олександр Турчинов, де у рамках заходу обговорив питання співпраці в оборонних та безпекових питаннях з керівниками делегацій Польщі, Казахстану, Саудівської Аравії, Чехії, Туреччини та Таїланду.

Тайські військові, які є багаторічними партнерами України у сфері закупівлі військової техніки, висловили значну зацікавленість новою розробкою «Харківського конструкторського бюро ім. Морозова». Під час цієї зустрічі тайські високопосадовці, також розповіли, що раніше придбана в Україні військова техніка та зброя, зокрема, танки та БТР, «успішно пройшли всі випробування і взяті на озброєння армії».

Зазначимо, що представлений на виставці «Зброя та Безпека-2018» БТР-4МB1, був створений з максимальним урахуванням бойового досвіду українських військових та останніх конструкторських рішень країн-членів НАТО.

Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню відповідно до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту БТР-4.

При створенні БТР-4МВ1 харківські розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні. Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.

Технологічні рішення, які прийняли фахівці «Харківського конструкторського бюро ім. Морозова» дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. Всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год.

Варто підкреслити, що Королівська армія Таїланду, є найбільшим закордонним експлуатантом нової сухопутної військової техніки України. За останні 10 років Таїланд придбав близько 200 одиниць БТР-3 різних модифікацій, 49 танків БМ «Оплот-Т» та значну кількість вантажівок «КрАЗ». Крім того, в цій країні майже закінчено створення центру обслуговування поставленої Україною зброї. Однак цього, для армії, чия чисельність становить понад 200 тисяч чоловік, замало. Військові Таїланду планують найближчим часом закупити ще близько 100 нових танків та значну кількість БТР, тому велика зацікавленість новими зразками української бронетехніки є цілком природною.

АвторDefense Express

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають