9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

Українські військові отримали понад сотню переносних комплексів радіорозвідки Plastun-RP3000

Малогабаритний пеленгаційний комплекс Plastun-RP3000 від НВЦ «Інфозахист» завдяки модульності та енергоавтономності значно підвищує мобільність груп тактичної радіорозвідки.

Про це розповів директор з маркетингу підприємства Едуард Веліканов в інтерв’ю АрміяInform, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

За його словами, комплекс розробляли в тісній взаємодії з фахівцями з радіопеленгації та радіомоніторингу. Під час створення й удосконалення комплексу був використаний досвід бойових дій в АТО/ООС. З 2016 року вже понад сотню комплексів поставлено у війська.

blank

Plastun-RP3000 дозволяє пеленгувати системи зв’язку, виявляти сигнали, зокрема із псевдовипадковим перелаштуванням робочої частоти (ППРЧ). Він також визначає координати місцеположення джерела радіовипромінювання в режимі реального часу. Крім того, комплекс забезпечує обмін даними по захищеному каналу зв’язку.

Простими словами, комплекс дозволяє побачити на мапі радіоелектронної обстановки об’єкт розвідки на відстані до 15 км. Конструкція пеленгатора є доволі простою: від фідерної антени йде кабель до блоку обробки та акумулятора, а звідти — до 100 метрів кабелю до ноутбуків. Це дозволяє розгорнути установку, наприклад на даху, а оператору – заховатися в захищеному місці. Детальніше про це можна переглянути на відео нижче:

blank

Власне програмне забезпечення НВЦ «Інфозахист» дозволяє візуалізувати дані, які надходять до оператора. Зокрема, у вкладці динаміки в режимі частоти із відображенням спектрограми відбувається пошук сигналів в робочому діапазоні та аналіз обстановки в радіоефірі в режимі реального часу. Оператор має можливість здійснювати контроль ефіру в усій смузі миттєвого огляду 20 МГц — без додаткових переключень чи налаштувань.

blank

На мапі із відображенням місцеположення двох напівкомплектів Plastun-RP3000 і їх направленнями пеленгу відображається вся необхідна інформація для роботи оператора. Під час створення, редагування мапи радіоелектронної обстановки оператор має змогу не зупиняти процес виявлення та пеленгації джерел радіовипромінювання чи радіомереж.

blank

У складеному стані комплекс може бути розміщений у двох наплічниках загальною вагою до 39 кг, що забезпечує зручність та скритність під час переміщення.

blank

Також пеленгатор Plastun-RP3000 можна встановлювати на техніку, зокрема на мобільний комплекс радіорозвідки «Хортиця-М».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають