9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Українські вчені пропонують виготовляти порох для патронів з коноплі

Військові експерти відзначають, що порох з конопель покращує балістичні характеристики, зменшує вагу патронів майже вдвічі, а також підвищує точність стрільби.

Вчені Глухівської науково-дослідної станції луб’яних культур НАН України зробили відкриття в області виробництва пороху для патронів. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.

До сих пір для твердої вибухової суміші, яка складається з різних компонентів, закуповували за кордоном бавовну і платили великі гроші. Тепер же імпортну рослину можно буде замінити технічними та безнаркотичними сортами конопель, виведеними українськими селекціонерами.

За змістом целюлози, необхідної для виробництва пороху, вони не тільки не поступаються бавовні, а й за своїми характеристиками навіть перевершують його.

У всьому світі безнаркотичної вважають коноплю, зміст в якій речовини тетрагідроканнабінолу (ТГК) не перевищує 0,2 – 0,3%. В сортах ж, виведених нашими селекціонерами, ТГК в 200 разів менше. А в двох нових – Вікторії і Ніцці – взагалі його немає. Цю технічну культуру не випадково називають найперспективнішою культурою XXI століття. Нашими сортами вже зацікавилися в Австралії, Канаді, країнах Балтії і Китаї. Зростає попит і в Україні. Особливо серед підприємців, адже рівень рентабельності конопель – 100% , – зазначив Ігор Маринченко, директор Глухівської науково-дослідної станції луб’яних культур НАН України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають