9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Українські та французькі оборонні компанії підписали близько 20 контрактів та меморандумів про співпрацю

Українські та французькі оборонні компанії підписали угоди під час візиту міністра збройних сил Франції Себастьяна Лекорню до Києва.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Візит делегації, до якої окрім міністра, увійшли представники французької оборонної промисловості, відбувся 28 вересня.

Себастьян Лекорню провів зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та своїм колегою Рустемом Умєровим.

Предметами переговорів  під час зустрічей, було постачання озброєння та військової техніки, двосторонні проєкти з військово-технічного співробітництва, підготовка українських військовослужбовців та впровадження євроатлантичних стандартів в ЗСУ.

blank
Пускова установка ЗРК SAMP-T. Фото з відкритих джерел

За словами Лекорню, метою зустрічей було обговорити “еволюцію” французької військової допомоги Україні у зв’язку із ризиком довготривалої війни з Росією.

Зокрема, міністр заявив, що Франція збирається перейти від “логіки вилучення зброї з власних запасів до логіки промислового партнерства” з Україною.

blank
Броньовані розвідувальні машини AMX-10RC на службі в українських морських піхотинців. Кадр з відео Олексія Рєзнікова

Міністра збройних сил Франції супроводжували представники близько 20 французьких компаній, які спеціалізуються на виробництві військової техніки: бронетехніки, артилерії, безпілотників, кібербезпеці та розмінуванні.

Вони підписали близько двадцяти контрактів, листів про наміри чи меморандумів про взаєморозуміння з українськими оборонними підприємствами, зазначили у міноборони Франції.

blank
САУ “Caesar” у складі 55 ОАБр. Фото: пресслужба Угруповання Об’єднаних сил

“Вчорашнє укладення приблизно десяти угод між нашими виробниками демонструє міцність і надійність наших зобов’язань. Щодо артилерії, бронетехніки, безпілотників, розмінування. З виробниками, малими та середніми підприємствами або французькими стартапами”, – заявив Лекорню у своєму дописі 29 вересня.

Останні новини:

Зараз читають