9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Українські РЛС 112L4 надійдуть на озброєння артилерії ЗСУ

Українська РЛС вимірювання швидкості польоту снарядів 112L4 надійде на озброєння артилерійських підрозділів Збройних сил України.

Міністерство оборони допустило її до експлуатації у військах, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Вітчизняні радіолокаційні станції виробництва холдингової компанії «Укрспецтехніка», підвищать точність ураження позицій противника.

У Міноборони зазначили, що до сьогоднішнього часу українські артилеристи користувались або застарілими радянськими АБС-1, або данськими системами Weibel.

112L4, яка працює в міліметровому діапазоні (Ka-діапазоні) частот, призначена для вимірювання початкової швидкості балістичних об’єктів (снарядів та куль) різного калібру.

blank
РЛС вимірювання швидкості польоту снарядів 112L. Фото: “ХК “Укрспецтехніка”

РЛС вагою до 10 кг може бути розміщена двома способами – як на землі на тринозі, так і на самохідних артилерійських установках (САУ). Радар може бути інтегрований в системи артилерійського вогню.

У стаціонарному варіанті, за допомогою механічного опорно-поворотного пристрою РЛС може повертатися в азимутальній проєкції ± 180º, а по куту місця від 0º ÷ 70º.

З похідного положення в бойове прилад приводиться за 15 хвилин. Робоче місце оператора знаходиться в безпечному місці, на відстані 50 м від виробу.

Представник компанії-розробника заявив, що ця РЛС підвищить точність роботи української артилерії, а відтак – зменшить витрати боєприпасів.

Технічні характеристики:

  • діапазон вимірюваних швидкостей: 50-2000 м/с
  • калібр балістичних об’єктів, що виявляються: від 4.5 мм

У оборонному відомстві наголосили, що тепер українські гармаші матимуть у розпорядженні вітчизняний пристрій, який, за виключенням елементної бази, компонується комплектуючими українського походження.

“До того ж математичний апарат та програмне забезпечення є повністю українською розробкою”, – додали в повідомленні Міноборони.

Останні новини:

Зараз читають