9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

Українські оборонні підприємства можуть забезпечити щорічний експорт зброї більш ніж на $2 млрд

Українські оборонні підприємства можуть забезпечити щорічний експорт зброї більш ніж на 2 млрд дол.

Про це в ефірі телеканалу «Київ» заявив президент Асоціації виробників озброєння і військової техніки України Вадим Кодачігов. Передає “Военный Информатор

За словами президента Асоціації, промисловий потенціал оборонного сектора України з виробництва зброї становить 2,5 млрд дол. В рік, проте внутрішній ринок, який формується Державним оборонним замовленням, становить всього 300 млн дол.

Промисловий потенціал оборонного сектора України з виробництва зброї становить 2,5 млрд дол. В рік. Це те, що ми вже зараз можемо виробляти. Купівельна спроможність нашого внутрішнього замовника в особі держави становить близько 300 млн дол. Це ті кошти, які виділяються на ремонт, модернізацію і виробництво зброї і військової техніки. Залишається нереалізований потенціал оборонних підприємств ще більш ніж на 2 млрд дол., – повідомив Кодачігов.

За словами Кодачігова, Україна може експортувати протитанкові ракети, безпілотні літальні апарати і засоби їх глушіння, броньовану техніку і бронеавтомобілі, а також надавати послуги з модернізації радянської військової техніки, що стоїть на озброєнні НАТО і країн-партнерів альянсу.

Зброя, яке проводиться воюючою країною відразу має свій особливий знак якості. Ця зброя була на фронті, це зброя пройшла випробування в бою, а не в лабаратории. Наші військові зможуть представляти цю зброю на міжнародних виставках, якої вони три роки воювали проти Російської Федерації, – додав він.

Однак, за його словами, для приватних оборонних підприємств на зовнішній ринок зараз фактично закритий через монополію державних спецекспортерів на експорт продукції військового призначення.

У нас є спецекспортери, за якими підприємства зобов’язані здійснювати продаж оборонної продукції за кордон. Держава повинна зняти цю монополію і виконувати тільки контролюючу функцію, а не бути посередником. У нас є Служба експортного контролю, яка повинна контролювати що і куди буде продаватися, наприклад, щоб ніяке зброя не потрапила до країни на які накладено ембарго. При цьому, спецекспортери залишаються обслуговуючим сервісним центром, але підприємства отримають право самостійно реалізовувати свою продукцію на експорт, – повідомив Кодачігов.

Він також додав, що Асоціація вже підготувала пакет законодавчих ініціатив для лібералізації експорту та імпорту озброєння, а також підвищення ефективності експортного контролю, і найближчим часом передасть свої напрацювання відповідним відмоствам.

Асоціація виробників озброєння і військової техніки України об’єднує провідні приватні підприємства оборонно-промислового комплексу України. Члени Асоціації забезпечують українську армію бронетехнікою, засобами протиповітряної оборони, засобами радіоелектронної боротьби, безпілотними літальними апаратами та іншими зразками сучасного озброєння. Асоціація створена в березні 2017 для реформування законодавства в сфері регулювання українського ОПК, спрощення механізмів експортного контролю для приватних оборонних підприємств, а також створення конкурентних умов на українському ринку озброєнь.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають