9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Українські гелікоптери отримують нове озброєння

Українські гелікоптери Мі-2МСБ та Мі-8МСБ нещодавно завершили етап випробувань з використанням блоків некерованих ракет.

Заступник головного конструктора ПАТ «Мотор Січ» Леонід Пирогов відзвітувався про завершення частини випробувань гелікоптера Мі-2МСБ з блоками некерованих ракет С-8. Найближчим часом фінальна стадія випробувань чекає й на гелікоптер Мі-8МСБ з блоками некерованих ракет Б13. За попередньою оцінкою гелікоптери спільно з озброєнням показали результати, що задовольняють представників Міністерства обороні України та конструкторів Мотор Січі. Повідомляє Національний промисловий портал.

Як зазначив Леонід Олексійович, застосування НАР із гелікоптерів Мі-2 в Україні виконано вперше. Це стало можливим завдяки кардинальній модернізації вертольота від запорізьких науковців і конструкторів. З самого початку обговорювалася проблема навантаження яку гелікоптер має витримати, проте з часом завдяки праці конструкторів та конструктивним особливостям, що були вкладені у гелікоптер усі проблеми вдалося подолати.

Варто зазначити, що вертоліт Мі-2 був обраній компанією Мотор Січ як концепт, що потребує модернізації саме тому, що його серійна кількість сягає 5.5 тисяч одиниць. Тільки в Україні гелікоптерів Мі-2 налічується декілька сотень. Він ідеально підходить для навчання на ньому курсантів, проведення рятувальних операцій, розвідки тощо. Його ціна є доволі невисокою, що дозволяє державі активно проводити модернізацію великої кількості таких машин.

Для встановлення некерованих ракет на гелікоптер Мі-2 експерти з Мотор Січі провели великий обсяг робіт. Серед них — комплект носійних ферм балкових тримачів, блоки Б8В8МСБ, кожен на вісім некерованих авіаційних ракет типу С-8, пусковий пристрій, здатний виконувати стрільбу в режимах по дві, чотири й вісім ракет одночасно. Додатково в кабіні встановлено авіаційний приціл. У майбутньому на гелікоптер планується ставити керовані протитанкові ракети та великокаліберні кулемети.

Не забувають конструктори й про Мі-8. Зараз він так само завершив черговий етап випробувань, виконавши пуски некерованою авіаційною ракетою С-13 з калібром 122 мм. Раніше ракети цього класу в Україні не застосовували ані з літаків, ані, тим паче, з вертольотів. Це досить потужне озброєння, яке суттєво підвищить рівень обороноздатності нашої держави.

Модернізація гелікоптерів даного класу дозволяє впевнено казати про те, що українська армійська авіація  впевнено нарощує свій бойовий потенціал. Раніше, ми вже повідомляли про те, що на Вінницькому авіаційному заводі активно модернізують гелікоптери Мі-2 до рівня Мі-2МСБ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають