9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Листопада, 2023

Українські десантники отримали 450 новітніх снайперських комплексів

Нові снайперські гвинтівки та карабіни натовського калібру, а також тисячі патронів до них передали на озброєння Збройних сил України.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Подробности.

450 новітніх комплексів снайперам десантно-штурмових військ було передано концерном Roshen.

Зараз гвинтівки пристрілюються – і вже скоро вони з’являться на фронті.

Среди новинок, переданих концерном Roshen десантникам – 325 півавтоматичних карабінів “Зброяр Z-10”. Вони замінять вже давно морально застарілі снайперські гвинтівки Драгунова.

“Якщо СВД – 350 метрів головна ціль, 430 метрів Грудна ціль и 640 – ростова, то в цих гвинтівках – в граничних відстанях ось цих гвинтівок – дозволяє вражати головні цілі”, – розповідає Олексій Джемула, інструктор ДШВ.

В середньому, ці карабіни б’ють далі і точніше метрів на триста-чотириста. А ще вони в рази зручніші за попереднє озброєння. Тут регульований приклад, сошки, маса можливих модулів і обважень для тюнінгу. Сучасна зброя – для сучасної армії.

“Навіть нема з чим порівнювати. Це зброя набагато точніша, головне вміти користуватись – вносити поправки, розрахувати дальність. Z-10 є більш новою, з гарною оптикою и гарним приладдям”.

Ці карабіни, незвичайного поки для української армії калібру, стріляють сучасними патронами. На відміну від них, старі радянські – навіть з однієї пачки можуть відрізнятися на півтора-два грами. А це значить – або пороху недосипали, або кулю неправильно відлили.

“Патрон 308 калібру 7.62-51 по стандартам НАТО виготовлений з кращою якістю. По-суті, вони аналогічні радянським, але він краще виготовлений, якісніший, відповідно в нього кращі балістичні дані”, – говорить Ярополк, інструктор ДШВ.

А ось інша новинка у вітчизняному військовому снайпінгу це американська гвинтівка калібру 8,6 міліметра – так званий, 338-й Lapua Magnum. Такого зброї масово на озброєнні українських снайперів не було. Roshen передав десантникам 125 таких гвинтівок.

“1600 метрів це впевнений постріл. Тому вважаю що з “Драгуновим” свого часу та система мала свої досягнення. Але гвинтівки, які отримали ЗСУ на сьогодні, які ми зараз освоюємо – набагато кращі”.

“Це основний снайперський калібр, який не є занадто важким, не є занадто легким – він самий оптимальний і використовується для стрільби на великі дальності”, – каже Ярополк, інструктор ДШВ.

Крім карабінів і гвинтівок – концерн Roshen передав армійцям тисячі патронів. Все це – перехід українського снайперського корпусу на новий рівень.

Останні новини:

Зараз читають