9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ОПК.

Така оптико-прицільна станція наведення з назвою «ПрПК-17 (24)» створена для управління керованими ракетами «Бар’єр-2В», що виробляє ДККБ «ЛУЧ».

На підприємстві «Рамзай» зазначили, що така система дозволить вертольоту вражати наземні цілі на дальності до 7,5 км, а у перспективі, й до 12 км.

У виробництві такої системи управління зброєю вертольоту беруть участь як приватне підприємство «Рамзай», так і залучаються два державні підприємства. Зокрема, на замовлення підприємства «Рамзай» деякі вузли та агрегати постачаються черкаським заводом «Фотоприлад» та ДП «Ізюмський приладобудівний завод» (обидва входять до складу ДК «Укроборонпром»).

blank
Фото: Defense Express

На підприємстві «Рамзай» також повідомили, що така система дозволить суттєво збільшити можливості використання і некерованої зброї. Зокрема, ракети С-8 — точність їх пусків завдяки використанню лазерного відстанеміра та балістичного обчислювача зросте щонайменше у два разі, а використовуватимуться вони на дальностях 2,5-5 км.

Крім того, на підприємстві повідомили, що мають намір встановити на вертоліт також і ракету повітряного бою («повітря-повітря») Р-73, яка за умов інтеграції системи нашоломної вказівки НСЦ «Сура» (виробництва заводу «Арсенал») дозволить вертольоту збивати повітряні цілі, чого раніше передбачено не було

На вітчизняному підприємстві зазначили, що такі системи управління вогнем гелікоптеру вже мають попит на зовнішніх ринках. Зокрема, нещодавно два таких комплекси були поставлені в Уганду, а до того ще два комплекси було поставлено до Камеруну. Він також додав, що має сподівання на успішне завершення випробувань в інтересах Збройних сил України цього комплексу та його замовлення Міністерством оборони України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають