9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Українська система управління артилерією “Оболонь-А” дозволила використовувати трофейні снаряди “Краснополь”

Українські артилеристи використовують трофейні снаряди “Краснополь” за допомогою вітчизняної системи управління “Оболонь-А”.

Про це у відео з навчань Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького розповів командир 2-го Самохідного артилерійського дивізіону, передає Промисловий Портал.

На навчаннях з відбиття можливого повторного наступу російської армії з півночі України було проведено удосконалення навичок щодо управління підрозділами під час ведення оборонного бою. Повідомляється, що застосовувалися всі наявні види озброєння.

Під час тренувань комплекс командирських машин управління артилерією “Оболонь-А” показав спроможність застосування трофейних високоточних снарядів “Краснополь”. На навчаннях ці боєприпаси застосовували з САУ 2С3 “Акація”.

blank
Окрема президентська бригада імені гетьмана Богдана Хмельницького використовує трофейні російські керовані снаряди “Краснополь”, лютий 2023 року

“Краснополь” – це російський 152-мм високоточний артилерійський боєприпас. Його корегуванням займаються аеродинамічні керма на кінцевій ділянці польоту за лазерною позначкою на цілі. Снаряд також оснащений реактивним двигуном або донним газогенератором, що дозволяє збільшити максимальну дальність польоту.

blank
російські керовані снаряди “Краснополь”, ілюстративне фото

“Оболонь-А” – це український комплекс автоматизованого управління артилерійськими батареєю та дивізіоном. Розроблені варіанти на базі броньованого гусеничного тягача МТ-ЛБ та на колісному шасі від КрАЗ.

Комплекс складається з:

  • машини командира дивізіону (1В25-2);
  • машини начальника штабу дивізіону (1В26-2);
  • машини командира батареї (1В25-1);
  • машини старшого офіцера батареї (1В26-1).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають