9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

Українська компанія Matrix-UAV працює над створенням коптера, який зможе евакуювати поранених з поля бою

Українська компанія Matrix-UAV працює над створенням коптера, який зможе евакуювати поранених з поля бою.

Про це LIGA.net розповів засновник компанії Юрій Касьянов. Він додав, що вантажопідйомність коптера складе більше 100 кг.

Команда розробників збирається доопрацьовувати вже готову модель Командор. Компанія показала її в травні цього року. Поки Командор може піднімати 30-50 кг і летіти протягом години на дальність до 70 км. Щоб евакуювати поранених, коптеру потрібен потужний двигун.

Юрій Касьянов каже, що комплектуючі для коптера – зараз велика проблема.

“Мотори для коптеров вважаються продукцією подвійного призначення. Це означає, що її можна використовувати в тому числі у військових цілях. На покупку такої продукції у нас обмеження і потрібно отримувати дозвіл СБУ. До того ж, деякі країни, наприклад, Німеччина і Великобританія, самі ввели ембарго на вивезення продукції подвійного призначення і не можуть нам відправляти сюди мотори для коптеров”, – нарікає засновник Matrix-UAV.

У розробників є два експериментальних зразка Командора. За словами Касьянова, команда показувала коптер на виставках Укроборонпрому і у Верховній Раді.

“Ми, звичайно, не ходили до Турчинова (Олександру – Авт.) З нашим коптером. Але керівники вищої ланки знають про наших розробках. Однак ми не отримували жодних пропозицій від Міноборони та інших силових структур. До нас звертаються комерційні організації”, – розповідає розробник.

Залежно від комплектації вартість коптера Командор стартує від $70 000. І хоча спочатку модель створювалася для використання у військових цілях, розробники не відкидають варіант комерційного використання – наприклад, в агросекторі. Адже потрібно окупати витрати на розробку моделей. Якщо хтось замовить серійне виробництво, компанія готова його виконати: у неї є свої виробничі потужності.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають