9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

“Українська бронетехніка” у 2019 році збільшила дохід на 75%

За підсумками 2019 року у порівнянні з 2018 роком ТОВ “Українська бронетехніка” завдяки збільшенню кількості реалізованої продукції збільшило чистий дохід на 74,7%.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Про це йдеться в оприлюдненій фінансовій звітності підприємства за 2019 рік.

Водночас, попри збільшення доходу – до 1,153 млрд грн проти 660 млн, чистий прибуток підприємства впав на 70% і склав усього 11,5 млн проти 38 млн у 2018-му. Це пов’язано зі зростанням собівартості продукції на 96,4% через підвищення закупівельних цін на сировину, комплектуючі та напівфабрикати, енергоносії, збільшення витрат на оплату праці.

Підприємством виробляється така основна продукція:

  • спеціалізовані броньовані автомобілі для перевезення особового складу “Варта” і “Новатор”;
  • 82-мм міномет “УПІК 82”;
  • 60-мм міномет МП60;
  • мінометний постріл калібру 60-мм “UB 60”;
  • мінометний постріл калібру 82-мм.

Також підприємство виконує дослідно-конструкторські роботи, займається розробкою нових зразків продукції оборонного призначення.

blank

Середня кількість працівників у 2019 році складала 83 особи.

З оприлюдненої фінансовій звітності відомо, що підприємство володіє часткою в статутному капіталі ТОВ “Рубін-2017”. Відповідно до звіту підприємства частка ТОВ “Українська бронетехніка” в статутному капіталі ТОВ “Рубін-2017” складає 51%. Проте у звіті незалежного аудитора (ТОВ “Аудиторська компанія “Вектор аудиту”) зазначається, що інвестиція у ТОВ “Рубін-2017” фактично складає менше ніж 25%, фактичного контролю над діяльністю підприємство не має.

Сфера діяльності підприємства поширюється на Україну, а також деякі країни Африки.

У Берегово можуть розмістити підрозділ Національної гвардії України
У Берегово можуть розмістити підрозділ Національної гвардії України

Серед ризиків для підприємства визначається залежність від коливань валютного курсу іноземних валют, що пов’язано з використанням іноземних комплектуючих та матеріалів у виробництві. Крім того, підприємство є ресурсозалежним, адже використовує у виробництві продукції унікальні, обмежені за обсягом виробництва у світі матеріали та комплектуючі. А також високий рівень конкуренції на ринку продукції оборонного призначення.

Перспективними напрямками для підприємства визначено розробку модифікації бронеавтомобілів “Варта” і “Новатор”, мінометного комплексу, важких кулеметів, мінометів (в тому числі безшумного), артилерійських боєприпасів калібром від 60 до 120 мм.

Зокрема на 2020 рік заплановано презентацію лінійки бойових і транспортних машин, на базі рухомої платформи “Новатор”, для потреб Збройних Сил України. “Українська бронетехніка” планує забезпечити потреби армії в повному обсязі, а також підвищити експортний потенціал.

Найближчим часом планується збільшення виробничих потужностей підприємства для створення конкурентного потенціалу в порівнянні з найбільшими світовими виробниками оборонної продукції.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають