9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

“Українська бронетехніка” та “АвтоКрАЗ” реалізовують спільні обороні проєкти

Приватна компанія “Українська бронетехніка” та державне підприємство “АвтоКрАЗ” спільно реалізовуватимуть проєкти з виробництва військової техніки.

Про це у програмі Security Talks в ефірі Апостроф TV заявив директор УБ Владислав Бельбас, повідомляє Промисловий Портал.

За словами Бельбаса, нині компанія започаткувала спільну роботу з Кременчуцьким автомобільним заводом, який був націоналізований у листопаді 2022 року. Дана співпраця проводиться за підтримки Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

При цьому “Українська бронетехніка” виступає ініціатором такої співпраці й кінцевим реалізатором готового продукту.

“І це якось контролюється, і це стимулюється, і скажімо так, іде певна реалізація спільної у тому плані, що йде обговорення, пошуки шляхів дотику і можливостей до розширення (співпраці – ред.), можливості як це все можна реалізувати”, – говорить Владислав Бельбас.

Директор УБ не зазначив, які конкретно проєкти реалізують українські підприємства, але вірогідно мова йде про створення броньованих автомобілей та шасі для артилерійських та ракетних систем. Досвід співпраці за останнім напрямком з КрАЗом доволі серйозний, оскільки УБ бронювала машини протикорабельного ракетного комплексу РК-360МЦ “Нептун”.

САУ Богдана. Фото: 1-ша ОБрСпП

Не виключено й те, що метою співпраці може стати робота над новим шасі від КрАЗу для вітчизняної САУ 2С22 “Богдана” калібру 155-мм. Нещодавно ми повідомляли, що український ОПК продовжує роботи над створенням модернізованої версії цієї САУ.

Спеціальний броньований автомобіль «КАМРАТ» Зображення: Українська бронетехніка

Роботи також можуть стосуватися й створення нового бронеавтомобіля більшого класу за прикладом вже існуючої “Варти”, яка мала шасі білоруського виробництва. Раніше “Українська бронетехніка” планувала створити новий бронеавтомобіль “Камрат” масою 16,4 тонни на українському шасі КрАЗ-5233НЕ. Він мав отримати клас захисту корпусу та бронескла ПЗСА-6, а також витримувати підрив під колесом вибухових пристроїв масою 8 кг у тротиловому еквіваленті.

Останні новини:

Зараз читають