9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

Українська авіарозвідка та майбутнє комплексу «Нептун» (фото)

 • Підприємства військово-промислового комплексу, розташовані в Одесі, продемонстрували свої досягнення міністру оборони України Степану Полтораку, який відвідав місто 3 травня.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Думську.

  Поїздка керівника військового відомства була задумана як інспекція оборонних заводів у зв’язку з виявленим нещодавно корупційним скандалом. Міністр оглянув продукцію Одеського авіаційного заводу і приватного підприємства «Телекарт-прилад» і залишився задоволений роботою оборонників.

  Одеський авіазавод є найстарішим підприємством цієї сфери в Україні. Його заснував промисловець Артур Анатра ще в 1911 році. Третього травня завод відзначав своє 108-річчя. Степан Полторак подякував одеситам за працю на благо країни й вручив нагороди заводчанам, які особливо відзначилися.

  Втім, насамперед міністр перевірив, як йдуть роботи на перспективному комплексі авіаційної розвідки, створеному на базі ще радянського літака-розвідника Су-24МР. Роботи по його модернізації почалися у 2017 році. Перший етап дослідно-конструкторських робіт вже успішно завершили, але з невідомих причин “Укроборонпром” не виділив фінансування на другий етап, і робота була тимчасово зупинена. Сьогодні міністр запевнив, що країні конче потрібен новий модернізований комплекс авіаційної розвідки, тому гроші незабаром будуть виділені, а заводчани приступлять до подальшої роботи над новим Су-24МР.

  Гендиректор Одеського авіаційного Віталій Юхачов показав міністру новий навчально-тренувальний літак «Дельфін», який одесити вже кілька років просувають на ринок. Машина міністру сподобалася, але, за його словами, в цьому році виділити фінансування на неї навряд чи вийде.

  «Одеський авіаційний завжди справляв техніку, яка потрібна нашим Збройним силам. Сьогодні завод виконує дуже потрібну роботу по модернізації літаків-розвідників Су-24МР. Важливість її важко переоцінити. Головне полягає в тому, що в результаті розвідки військові штаби зможуть отримувати інформацію про противника практично миттєво. Це дуже важливо для ведення сучасного бою», – зазначив міністр.

  Степан Полторак підтвердив, що перспективна українська протикорабельна ракета «Нептун» буде розміщуватися не тільки на берегових комплексах і кораблях, а й на авіаційних носіях. Повітряною платформою стануть бомбардувальники Су-24М, які перетворяться в ракетоносці. За словами міністра, з керівництвом заводу були обговорені питання фінансування з метою поліпшення роботи та прискорення виконання оборонних програм.

  Національної ракетній програмі була присвячена і друга частина візиту глави Міноборони. Одеський завод «Телекарт-прилад» показав машину управління «Нептуна» і нові командно-штабні машини (КШМ).

  За словами одного з розробників комплексу, головного конструктора командно-штабних машин на тему «Світязь» Сергія Баранова, «Нептун» спочатку розроблявся як «розумна» ракета. Завдання стартового комплексу — направити її в потрібний квадрат, де ракета сама знайде свою ціль. Дальність дії ПКР до 300 км, але, за словами конструктора, це не межа: відстань може бути збільшена.

  Машина управління «Нептуна» являє собою сучасний комплекс, в якому зібрані різні засоби зв’язку, в тому числі космічні, КВ і УКВ. У кунзі обладнано декілька робочих місць операторів, які отримують команди від керівництва, обробляють інформацію і в автоматичному режимі керують запуском.

  Машина здатна видавати команди стартовому комплексу на відстані до 15 кілометрів. Вона може тривалий час знаходиться в закритому капонірі, для цього у неї є незалежні джерела електропостачання. Комплекс управляє ракетою в режимі польоту, відстежує її маршрут і може дати команду на самоліквідацію.

  «Ракета йде за своїм курсом, вона дуже розумна, з допомогою своїх сенсорів і системи управління сама знаходить свою ціль. Її треба просто вивести в потрібний район, де вона сама знайде ціль і знищить», – пояснив Сергій Баранов.

  На невеликому брифінгу для журналістів Степан Полторак зазначив, що форма власності підприємства не має значення для якості кінцевої продукції оборонного характеру. За словами міністра, все залежить від особистих якостей керівництва заводів і професіоналізму співробітників і працівників підприємств.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного виконання замовлень Міноборони кореспондентам АрміяInform...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку наркотичних засобів.

  Зараз читають

  “Львівський бронетанковий завод” модернізував партію танків Т-64 та Т-72 для української армії (фото)

  Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", передало підрозділам Збройних сил України...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий...

  Херсон зафрахтував п’ять теплоходів для річкових перевезень

  ДП "Адміністрація річкових портів" і КП "Херсонкомунтранссервіс" Херсонської міської ради уклали ряд договорів про передачу в бербоут-чартер...

  У японському місті Нагоя відкрили першу українську недільну школу

  У японському місті Нагоя відкрили першу українську недільну школу. Також це перший такий навчальний заклад у Японії,...