9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

Українська армія завершує процес заміни гвинтівок СВД на нову зброю

В Збройних силах України майже не залишилося гвинтівок СВД, які традиційно виконували роль снайперської зброї та дісталися у спадок від радянської армії. Натомість марксмени та снайпери військових підрозділів отримали нову зброю різних типів.

Про це в Мілітарному подкасті розповів інструктор зі снайпінгу благодійного фонду “Повернись живим” Руслан Шпакович, передає Національний Промисловий Портал.

За його словами, СВД (7,62х54 мм “Снайперська гвинтівка Драгунова”) зараз масово здають на склади. Причина полягає у незадовільному стані гвинтівок і їх невідповідності до умов ведення бойових дій:

“Вона в такому стані, що вона не являється зброєю в прямому сенсі цього слова. Ну, точною зброєю. Використовувати її хіба що як, автомат… Ну, таке”, – зазначає Шпакович.

Натомість до Збройних сил України за останні роки надійшло щонайменше 1500 нових зразків різноманітних гвинтівок.

Серед них гвинтівки українського виробництва Zbroyar UR-10 та UBR-008, американські Savage-110 та великокаліберні 12,7 мм Barett M82.

blank

При тому, значну частину з цих гвинтівок українській армії було передано благодійниками (фонд Roshen – близько 450 одиниць; анонімний жертводавець, який придбав понад 100 гвинтівок) та волонтерами або передані як допомога від союзників.

Офіційно на озброєння прийнято лише українські гвинтівки Zbroyar. Компанія налагодила і виробництво набоїв для військового застосування. Їх закуповує держава.

blank
Фото: iTechua

За словами, Руслана Шпаковича, “стільки, скільки було поставлено зараз в принципі вистачає на 100 відсотків“.

Інші гвинтівки – допущені до експлуатації в Збройних силах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають