9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Серпня, 2022

Україна зможе виготовляти ракети до 5 тисяч кілометрів через розірвання договору РСМД

Україні буде потрібно відповідати на нові виклики у ситуації, що склалася через вихід США і Росії з Договору про ліквідацію ракет середнього та меншого радіусу дії, заявив український міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Радіо Свобода.

«Ми маємо використовувати все для того, щоб себе захистити. Логіка Росії – не для захисту Росії, вона для того, щоб користуватися безпекою як товаром на відповідній біржі. Тому ця поведінка Росії призвела до нової логіки гонки озброєнь. Це звичайно, оскільки й інші партнери будуть це робити. І в цій ситуації Україні потрібно буде відповідати на нові виклики. І ми маємо відповісти на них гідно, оскільки у нас є досвід, у нас є відповідний інтелект, і нас є необхідність захищати нашу країну», – сказав Клімкін в інтерв’ю «Голосу Америки» 5 лютого.

На запитання, чи можна це вважати початком виробництва такої зброї в Україні, міністр сказав:

«Ми вже маємо потенціал у сфері ракетної зброї, і які ракети будуть потрібні нам для майбутнього, вирішувати будемо ми».

Павло Клімкін зараз перебуває з візитом у Вашингтоні, де має зустрічі з представниками влади США.

Сполучені Штати Америки 1 лютого остаточно оголосили про свій вихід із важливого договору про обмеження на ракети з Росією через його порушення з боку Москви, яке там заперечують. Як заявив державний секретар США Майк Помпео, Вашингтон припинить виконувати свої зобов’язання за договором, відомим також за скороченням РСМД чи англійським INF, від 2 лютого.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають