9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Україна запустила серійне виробництво САУ “Богдана”

Ще з минулого року Україна почала фінансувати серійне виробництво вітчизняної самохідної артилерійської установки калібру 155-мм “Богдана”.

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що нові артсистеми Міноборони профінансувало ще навесні 2022 року, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

За словами міністра оборони, перший прототип “Богдани” успішно пройшов випробування на полі бою.

Також міністр оприлюднив фотографію з новим шасі для серійних 155-мм самохідних установок українського виробництва.

blank
Нова кабіна САУ “Богдана”. Фото: Олексій Резніков

«На фото – українська САУ “Богдана” калібру 155-м. Танки західного виробництва, які надійдуть за кілька місяців, на фронті буде підтримувати українська – у всіх розуміннях цього слова – артилерія», – розповів міністр оборони.

Зазначимо, що кабіна вітчизняної САУ дуже схожа на вироби компанії “Українська бронетехніка”, яка виготовляє відомі в Україні та на міжнародному ринку бронеавтомобілі “Варта” та “Новатор”.

варта корд нгу

Олексій Резніков зазначив, що його позиція полягає у тому, що Україна має бути максимально незалежною у всіх компонентах забезпечення оборони, де це можливо.

«Це робить нашу країну бажаним партнером, посилює наші позиції. Саме тому Міноборони нарощуватиме зусилля у контексті стимулювання українських виробників», – розповів міністр.

Зараз український обороно-промисловий комплекс розгортає виробництво у нових локаціях та збільшує потужності.

«Міноборони не афішувало це, але весь минулий рік ми не припиняли закупівлі озброєння та військової техніки у вітчизняних виробників», – розповів Олексій Резніков.

САУ Богдана
Фото: Defense Express

Розробку першої в Україні колісної 155-мм артилерійської системи 2С22 «Богдана» з довжиною ствола 52 калібри почали у 2016 році на підприємстві «Краматорський завод важкого верстатобудування». Важливим аспектом розробки стало виробництво ствола для цієї САУ. Раніше в Україні подібного не виготовляли.

Гармату встановили на шасі КрАЗ-63221 із броньованою кабіною. Наприкінці січня 2022 року повідомлено, що САУ успішно пройшла попередні вогневі випробування: здійснила 450 пострілів та досягнула дальності у 42 кілометри.

Українська розробка брала участь у боях за острів Зміїний та допомагала  1-ї Окремій Бригаді Спеціального Призначення імені Івана Богуна знищувати окупантів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають