9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Липня, 2021

Україна замовила лінії з виробництва снарядів та приступила до будівництва патронних заводів

 • На початку 2017 року було ухвалено план виготовлення патронів та боєприпасів до 2021 року. План та програма розвитку боєприпасної галузі стала першою за останні роки  галузевою оборонною програмою. Ця програма дає поштовх для реанімації багатьох старих підприємств та сприяє створенню нових перспективних виробництв, як державних так і приватних.

  Повідомляє Національний промисловий портал.

  Для виконання цієї програми Міністерство оборони провело процедури по закупівлі лінії виробництва корпусів снарядів і гільз калібру 100-155 мм. Це означає, що під час запуску виробництва боєприпасів, Україна отримає боєприпас калібром 155-мм, який використовується країнами членами НАТО. Все обладнання, яке закуповується і буде постачатися в рамках цієї програми, буде адаптоване під стандарти НАТО. Вироблятися ці снаряди з великою вірогідністю будуть на ДАХК “Артем”, що знаходиться в Києві.

  Великі надії держава покладає на старі фонди Міністерства оборони. За цей рік було виділено 1.4 мільярди гривень на створення виробництва боєприпасів та патронів на старих, занедбаних площах. Наприклад  на них першочергового планується налагодити виробництво патронів калібру від 5,45 мм до 14,5 мм.

  Юрій Бровченко, який курує оборонку в кабміні, розповів, що перше виробництво снарядів та патронів розпочнеться не раніше другої половини 2019 року, оскільки термін виготовлення обладнання складає приблизно 18-20 місяців. Для забезпечення вчасного запуску усіх ліній уже у цьому році держава підписала контракт з компаніями-виробниками і до кінця року буде сплачено аванс.

  На відміну від держави, приватні підприємства вже мають можливість виготовляти патрони та снаряди певних калібрів. Так, завод “Кузня на Рибальському” та інші підприємства ОПК вже навчилися виробляти корпуси мін різного калібру. Також найближчим часом на потужностях одного з приватних підприємств буде закладатись патронний завод, на якому будуть виробляти патрони калібру від 5,45 до 14,5 мм. Там будуть виробляти всі калібри — і за стандартами НАТО, і вітчизняні. Справа в тому, що для виробництва гільз різного калібру на тому обладнанні змінюється тільки штамповка (прес-форма). Один станок може виробляти гільзи як під калібр за стандартами НАТО, так і під інші стандарти. Щоб розгорнути виробництво патронів на цьому заводі, знадобиться близько року.

  Як зазначив Юрій Бровченко, на початку виробництва імпортна складова буде сягати 60-70%. Протягом року має відбутись заміщення, адже саме такими були вимоги постачальників обладнання — щоб перші партії вироблялись на їх матеріалах.

  Також у виробництві боєприпасів нашими підприємствами існує одна серйозна проблема: заводам не вигідно виробляти невеликі партії патронів та снарядів. Для забезпечення стабільної та безперебійної роботи існує потреба в великому державному замовленні. Без нього всі старання можуть бути марними.

  Завдяки програмі з відновленню виробництва боєприпасів є й позитивні зміни у виробництві власного пороху. Вже зараз Шосткинський казенний завод “Зірка” відновив виробництво певної номенклатури пороху для артилерії. Проте залишається проблема з деякими його компонентами. Поступово проводиться робота з пошуком сировини з якої складається порох. Через певний час ця проблема має зникнути.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів...

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

  Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на дронах нового покоління Аkıncı, надалі...

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.Потужність системи накопичення становитиме...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого в Європі підприємства повного циклу...

  Бельгія передасть Україні дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

  Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу та проведення досліджень у Чорному та Азовському морі.Про це повідомили...

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі й в столичний аеропорт Бориспіль.

  РСЗВ «Град» на шасі КрАЗ успішно пройшло всі випробування

  Реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град» на автомобільному шасі КрАЗ успішно пройшла всі етапи випробувань.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до САУ «Богдана»

  Приватна компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до самохідної артилерійської установки (САУ) 2С22 «Богдана».

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року...

  Китайська компанія хоче інвестувати у виробництво електрокарів в Україні

  Один з китайських виробників електромобілів планує розташувати своє виробництво в Україні.Про це розповів генеральний...