9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Україна замовила лінії з виробництва снарядів та приступила до будівництва патронних заводів

На початку 2017 року було ухвалено план виготовлення патронів та боєприпасів до 2021 року. План та програма розвитку боєприпасної галузі стала першою за останні роки  галузевою оборонною програмою. Ця програма дає поштовх для реанімації багатьох старих підприємств та сприяє створенню нових перспективних виробництв, як державних так і приватних.

Повідомляє Національний промисловий портал.

Для виконання цієї програми Міністерство оборони провело процедури по закупівлі лінії виробництва корпусів снарядів і гільз калібру 100-155 мм. Це означає, що під час запуску виробництва боєприпасів, Україна отримає боєприпас калібром 155-мм, який використовується країнами членами НАТО. Все обладнання, яке закуповується і буде постачатися в рамках цієї програми, буде адаптоване під стандарти НАТО. Вироблятися ці снаряди з великою вірогідністю будуть на ДАХК “Артем”, що знаходиться в Києві.

Великі надії держава покладає на старі фонди Міністерства оборони. За цей рік було виділено 1.4 мільярди гривень на створення виробництва боєприпасів та патронів на старих, занедбаних площах. Наприклад  на них першочергового планується налагодити виробництво патронів калібру від 5,45 мм до 14,5 мм.

Юрій Бровченко, який курує оборонку в кабміні, розповів, що перше виробництво снарядів та патронів розпочнеться не раніше другої половини 2019 року, оскільки термін виготовлення обладнання складає приблизно 18-20 місяців. Для забезпечення вчасного запуску усіх ліній уже у цьому році держава підписала контракт з компаніями-виробниками і до кінця року буде сплачено аванс.

На відміну від держави, приватні підприємства вже мають можливість виготовляти патрони та снаряди певних калібрів. Так, завод “Кузня на Рибальському” та інші підприємства ОПК вже навчилися виробляти корпуси мін різного калібру. Також найближчим часом на потужностях одного з приватних підприємств буде закладатись патронний завод, на якому будуть виробляти патрони калібру від 5,45 до 14,5 мм. Там будуть виробляти всі калібри — і за стандартами НАТО, і вітчизняні. Справа в тому, що для виробництва гільз різного калібру на тому обладнанні змінюється тільки штамповка (прес-форма). Один станок може виробляти гільзи як під калібр за стандартами НАТО, так і під інші стандарти. Щоб розгорнути виробництво патронів на цьому заводі, знадобиться близько року.

Як зазначив Юрій Бровченко, на початку виробництва імпортна складова буде сягати 60-70%. Протягом року має відбутись заміщення, адже саме такими були вимоги постачальників обладнання — щоб перші партії вироблялись на їх матеріалах.

Також у виробництві боєприпасів нашими підприємствами існує одна серйозна проблема: заводам не вигідно виробляти невеликі партії патронів та снарядів. Для забезпечення стабільної та безперебійної роботи існує потреба в великому державному замовленні. Без нього всі старання можуть бути марними.

Завдяки програмі з відновленню виробництва боєприпасів є й позитивні зміни у виробництві власного пороху. Вже зараз Шосткинський казенний завод “Зірка” відновив виробництво певної номенклатури пороху для артилерії. Проте залишається проблема з деякими його компонентами. Поступово проводиться робота з пошуком сировини з якої складається порох. Через певний час ця проблема має зникнути.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають