9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Україна та Чехія створюють спільний оборонний кластер

Державний концерн «Укроборонпром» та Міжурядова агенція оборонної співпраці (AMOS) при Міністерстві оборони Чеської Республіки підписали угоду про створення спільного оборонного кластеру

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення українського концерну.

Повідомляється, що угода підписана згідно з досягнутими минулого тижня домовленостями між Президентом України Володимиром Зеленським та Прем’єр-міністром Чеської Республіки Петром Фіалою.

blank
Пара українських РСЗВ «Буревій». Стоп-кадр з відео від https://t.me/NMFTE

Створення оборонного кластеру передбачає виробництво військової техніки, збільшення обсягів виробництва боєприпасів різних калібрів (як на наявних потужностях, так і на новостворених у безпечних місцях), розбудову сервісних хабів з обслуговування та ремонту ОВТ, а також співпрацю у сфері високих технологій, зокрема, створення спільних науково-дослідних центрів.

blank
Танк «Оплот-2М» Фото: пресслужба «Завод імені Малишева»

В «Укроборонпромі» кажуть, що для реалізації цих планів залучатимуть провідні українські та чеські оборонні підприємства, а також міжнародних фінансових донорів.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

«Чеська Республіка стане надійним промисловим тилом для української оборони та усього оборонно-промислового комплексу», – відзначив Томаш Копечний, заступник міністра оборони Чеської Республіки.

Нагадаємо, Україна давно співпрацює з чеською промисловістю у сфері оборони. Так, вітчизняні нові ракетні системи (як от протикорабельний комплекс «Нептун» чи РСЗВ «Буревій») використовують у якості шассі чеські вантажівки Tatra.

blank

Останні новини:

Зараз читають