МЗС України 27 листопада звернулося до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою провести термінові консультації для забезпечення повного дотримання зобов’язань та негайного припинення агресії РФ проти України.
Про це йдеться у опублікованій у середу, 5 грудня, заяві МЗС України.
Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Європейська правда.
В МЗС наголосили, що проведення консультацій стане “запорукою відновлення довіри до Будапештського меморандуму та заходів міжнародного співтовариства щодо зміцнення міжнародного режиму нерозповсюдження”.
У відомстві підкреслили: 24 роки тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, що були закріплені Великою Британією, Сполученими Штатами Америки та Російською Федерацією у Будапештському Меморандумі. Зокрема, ці держави зобов’язалися утримуватися від загрози силою чи використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України.
“Держави-гаранти надали зобов’язання, що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України… 25 листопада 2018 року Російська Федерація здійснила черговий акт збройної агресії проти України шляхом збройного нападу на кораблі Військово-Морських сил України в Чорному морі та Керченській протоці”, – заявили в МЗС, додавши, що цей акт є продовженням збройної агресії проти України, розв’язаної РФ 20 лютого 2014 року.
Україна розглядає Будапештський меморандум як важливий міжнародний інструмент забезпечення безпеки України і вимагає від Росії повною мірою дотримуватися взятих зобов’язань, заявили в МЗС.
“Агресія РФ та порушення умов відмови України від ядерної зброї підриває міжнародний режим нерозповсюдження і визначатиме майбутнє відносин з країнами, які можуть обрати шлях розробки цього типу озброєння”, – наголосили у міністерстві.